این مورد را ارزیابی کنید

وقت مصاحبه در سفارت آمریکا

اگر شما متقاضی ویزای آمریکا هستید اعم از ویزای مهاجرتی (مانند گرین کارت لاتاری) و غیر مهاجرتی، باید خود را برای وقت مصاحبه سفارت آمریکا آماده کنید. بر خلاف بسیاری از کشور ها که پروسه اخذ ویزا نیازی به مصاحبه کنسولی ندارد و تنها با ارسال مدارک و انگشت نگاری امکان پذیر است، سفارت و کنسولگری های آمریکا متقاضیان را موظف به انجام مصاحبه شفاهی می دانند. در این مطلب درباره وقت مصاحبه آمریکا و سایر نکات پیرامون آن توضیحات لازم داده شده است.

مناسب ترین سفارت های آمریکا برای ایرانیان

به دلیل روابط محدود ایران با آمریکا، متقاضیان ویزای آمریکا مانند برندگان لاتاری باید به یک کشور ثالث جهت انجام انگشت نگاری و وقت مصاحبه مراجعه کنند. سفارت های آمریکا در شهرهای ابوظبی، ایروان و آنکارا می تواند برای متقاضیان ایرانی انتخاب مناسبی باشد. زیرا شهر های گفته شده مسافت طولانی با کشور ایران ندارد و مهم تر از همه اینکه سفارت آمریکا در شهرهای گفته شده برخلاف سایر سفارت های آمریکا در دیگر کشور ها، این امکان را به ایرانیان می دهد که مصاحبه خود را به زبان فارسی انجام دهند.

برای اطلاعات بیشتر پیرامون سفارت های گفته شده روی لینک های زیر کلیک کنید.

هزینه مصاحبه در سفارت های آمریکا

هزینه های داخل سفارت برای تمامی سفارت های آمریکا در تمام نقاط دنیا یکسان است و برای برندگان لاتاری 330 دلار می باشد. هر نفر 330 دلار و به صورت نقدی دریافت خواهد شد. این هزینه قابل استرداد نیست و در صورت عدم اخذ ویزا جای هیچگونه اعتراضی وجود نخواهد داشت. هزینه برندگان لاتاری در سفارت برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و صرفا برای انجام امور اداری شما دریافت می شود. این هزینه در ابتدای مصاحبه قبل از حضور شما در برابر افسر مربوط به مصاحبه شما از شما اخذ خواهد شد.

مدارک مورد نیاز سفارت برندگان لاتاری

مدارک مورد نیاز برای سفارت های آمریکا در تمامی کشور ها یکسان می باشد. این مدارک پس از بررسی بخشی در سفارت نگهداری خواهد شد و بخشی به شما بازگردانده خواهد شد. هیچ مدرکی برای سفارت پیشاپیش پست نمیشود و تمامی مدارک مورد نیاز سفارت برای یک برنده لاتاری باید در هنگام مصاحبه به همراه شما باشد. لیست مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری در این لینک عنوان شده است.

مصاحبه برندگان لاتاری

بزرگترین نگرانی برندگان لاتاری و متقاضیان ویزا در سفارت های ایالات متحده آمریکا، ترس از مصاحبه و نگرانی از سوالات احتمالی است. مصاحبه هر نفر پس از پرداخت وجه سفارت ممکن است از 5 دقیقه تا یک ساعت به طول بیانجامد. مشخص نیست در هر سفارت به کدام افسر برخورد کنید. هیچکس بر اساس ساعت اعلامی مصاحبه نمیشود. چیزی شبیه نانوایی. هرکسی که سریعتر وارد سفارت شود سریعتر نوبت میگیرد و سریعتر مصاحبه اش انجام خواهد شد. از این نظر جای بحث دارد. توصیه میکنیم راس ساعت 7:30 جلوی درب سفارت آماده ورود باشید. از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی مانند گوشی، لوازم آرایش، فلش، دوربین و ... اجتناب کنید، فقط و فقط مدارک.

نکات تکمیلی وقت مصاحبه آمریکا

  • شما با هر نوع پوششی می توانید وارد سفارت های آمریکا شوید و مصاحبه خود را انجام دهید، اما توصیه می شود هنگام وقت مصاحبه به صورت رسمی و آراسته ظاهر شوید.
  • در سفارت های آمریکا شما هیچ همراه نمی توانید داشته باشید و تنها متقاضیان ویزای آمریکا باید در سفارت حضور داشته باشند.
  • از به همراه داشتن لوازم اضافی نظیر تلفن همراه اجتناب کنید.
  • از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید.
خواندن 17633 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 فروردين 1400 ساعت 12:22

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر