این مورد را ارزیابی کنید

متقاضیان مهاجرت به آمریکا با هر نوع ویزای مهاجرتی مانند برندگان لاتاری یا متقاضیان ویزاهای خانوادگی، قبل از رفتن به سفارت باید برای پاره ای آزمایشات و معاینات پزشکی به پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا مراجعه کنید. این پزشکان پس از آزمایشات و انجام تست ها، تاییدیه ای آماده میکنند که یا خودشان به سفارت ارسال میکنند یا به شما وقتی اعلام میکنند تا برای تحویل آن مدارک اقدام کنید و شخصا به سفارت تحویل دهید. لیست آزمایشات به شرح ذیل است

تست سیفیلیس

متقاضیان پانزده (15) سال یا بالاتر ملزم به ارائه آزمایش خون برای سفلیس هستند. اگر نتیجه مثبت باشد ، لزوماً به معنای این نیست که متقاضی سیفیلیس داشته باشد یا آن را بدست آورد. تست تأیید دیگری نیز انجام خواهد شد. اگر آزمایش 2 تأیید شود ، نتیجه قبلی متقاضی در مرکز پزشکی انجام خواهد شد که 3 هفته طول می کشد. 3 هفته بعد ، نتایج آزمون به دفتر کنسولگری ارائه می شود. نتیجه آزمایش مثبت به این معنی خواهد بود که در صورت عدم درمان ، متقاضی واجد شرایط دریافت ویزا نیست. آزمایش سیفیلیس به مدت 6 ماه اعتبار دارد.

تست سوزاک

با شروع اول اکتبر 2016 ، کلیه متقاضیان 15 سال یا بالاتر باید برای اثبات سوزاک تست شوند. آزمایش سوزاک با استفاده از نمونه ادرار انجام می شود. شما باید حداقل 1 ساعت قبل از دادن نمونه ادرار نکرده باشید ، آمادگی کافی داشته باشید تا در هنگام مراجعه به مرکز مدیکال یک نمونه تهیه کنید. متقاضیانی که نتیجه آزمایش مثبت برای سوزاک دارند ، در صورت عدم درمان ، واجد شرایط دریافت ویزا نیستند. پس از اتمام درمان ، متقاضی واجد شرایط دریافت ویزا خواهد بود.

اشعه ایکس

متقاضیان پانزده (15) سال یا بالاتر ملزم به گرفتن اشعه ایکس سینه در مرکز پزشکی هستند. اگر اشعه ایکس سینه قبلی دارید همراه داشته باشید. ممکن است آن را برای کمک به متخصص رادیولوژی برای مقایسه در برخی از بیماری های خاص به شما ارائه دهد.

آزمایش خلط

اگر یافته های اشعه ایکس قفسه سینه حاکی از سل باشد ، متقاضی موظف است سه نمونه خلط را در سه روز متوالی ارائه دهد تا عملیات میکروسکوپی برای AFB انجام شود ، همچنین کشت برای مایکوباکتری ها و تأیید گونه های مایکوباکتریوم ، برای رسیدن حداقل به سطح M پیچیده سل که تقریباً 8 هفته دیگر طول می کشد. پس از انجام مراحل ، نتایج آزمون به متقاضی و دفتر کنسولی ارائه می شود.

تست رابطه DNA

در صورتی که از نظر افسر کنسولی، آزمایش ژنتیکی ضروری به نظر برسد ، یک افسر کنسولی ممکن است متقاضیان ویزا را برای راستی آزمایی رابطه های خونی، تحت آزمایش DNA قرار دهد. پزشک معتمد نمونه گیری DNA را انجام خواهد داد.

تست مواد مخدر

 • نتیجه این تست هم از نمونه ادرار اعلام خواهد شد.
 • از کودکان بین 2 تا 15 سال تست های  بالا گرفته نمیشود.
 • وقت مدیکال حداقل باید دو روزی کاری قبل از نوبت سفارت باشد.
 • تا سی روز قبل وقت مدیکال هیچ واکسنی دریافت نکنید.

مدیکال برای خانم های باردار

اگر باردار هستید حداقل سه روز قبل از وقت مدیکال به پزشک خود مراجعه کنید و سن حاملگی را بر اساس سونوگرافی و آخرین تاریخ شروع قاعدگی دریافت کنید، ضمنا شرحی از خطرات احتمالی مربوط به بارداری تان را از پزشکتان دریافت کنید، اگر خطری وجود ندارد تاییدی از پزشکتان برای عکس اشعه اکیس قفسه سینه و واکسن های Td ، Tdap ، آنفولانزا غیرفعال و واکسن هپاتیت B دریافت کنید و برای مرکز مدیکال ارائه کنید.

طبق قوانین آمریکا برای جلوگیری از شیوع بیماری ها، هر شخصی برای مهاجرت باید اشعه اکیس سینه داشته باشد. خانم های باردار نیاز به رضایت نامه در این رابطه دارند. خانم های باردار از محافظ شکمی و لگنی با سپرهای سرب دو لایه در مرکز مدیکال استفاده خواهند کرد.

مدارکی که برای مدیکال باید همراه داشته باشید

 • گذرنامه معتبر
 • شماره پرونده شما (باید توسط سفارت برای شما ارسال شده باشد)
 • اسناد واکسیناسیون و ترجمه آنها (به انگلیسی) که از انستیتو پاستور دریافت میکنید.
 • اگر در تاریخ خود بیماری دارید اگر بیماری مزمن دارید و یا اینکه تاکنون عمل مهم انجام داده اید ، ترجمه اسناد پزشکی و برنامه درمانی خود ، یا اگر یک بیماری روانی دارید ، اگر از هر دارویی برای درمان روانپزشکی استفاده می کنید ، اگر شما از داروهای آرام بخش یا آرامش بخش استفاده می کنید ، برنامه درمانی پزشکان برای پزشک مفید خواهد بود.
 • داروهای شما
 • اگر از عینک استفاده می کنید ، عینک خود را با خود بیاورید.
 • اگر مادر هستید ، تاریخ تولد هر فرزندتان را با فرمت تقویم ایالات متحده همراه داشته باشید.

اخذ وقت مدیکال

برای اخذ وقت مدیکال میتوانید از خدمات کارگزاری گروه شرکت های حامی مهاجر بهره مند شوید. با ارتباطی که با پزشکان معتمد سفارت داریم اخذ وقت فوری مدیکال برای ما میسر است. ضمنا ترانسفر و همراهی برای مدیکال و سفارت نیز بخشی دیگر از خدمات حامی مهاجر به شما است.

خواندن 12456 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 ساعت 07:13

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر