Rate this item

می‌دانستید که تست پزشکی برندگان لاتاری یکی از مراحل مهم قبل از دریافت ویزا است؟ همچنین یکی از مدارک لازم برای مصاحبه لاتاری است که بایستی در جلسه مصاحبه سفارت آمریکا ارائه دهید. بنابراین قبل از هر کاری باید بدانید که چه زمانی، چگونه و در چه مراکزی معاینه پزشکی خود را انجام دهید. همچنین درباره دلایل رد شدن معاینه پزشکی و هزینه‌های آن اطلاعات کسب کنید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم همه این اطلاعات را به‌صورت منسجم و خلاصه ارائه دهیم. مطمئن باشید خواندن ادامه این نوشته سوالات مهم شما را درباره معاینه پزشکی قبل از مهاجرت به آمریکا پاسخ خواهد داد.

تست مدیکال لاتاری چیست؟

به فرایند انجام معاینات پزشکی که تمامی برندگان لاتاری بایستی قبل از مهاجرت به آمریکا انجام دهند، تست مدیکال لاتاری می‌گویند. البته این مورد تنها به برندگان لاتاری محدود نمی‌شود و سایر افرادی که به هر طریقی قصد مهاجرت به آمریکا را دارند باید کارت مدیکال خود را دریافت کنند. مهمترین دلیل الزامی بودن انجام معاینات پزشکی، آمار بالای مهاجرت به این کشور است. ازآنجایی‌که سلامت و بهداشت در حیطه امنیت ملی کشور آمریکا قرار دارد، بنابراین سلامت روحی و جسمی همه مهاجران بایستی به تایید مراجع پزشکی برسد.

بهترین زمان انجام معاینات پزشکی

همانطور که گفته شد، انجام معاینات پزشکی یکی از مراحل اصلی فرایند دریافت ویزا و گرین کارت لاتاری است. بنابراین بسیار مهم است که بدانیم چه زمانی برای آزمایشات پزشکی اقدام کنیم. در جدول زیاد نشان داده‌ایم که برندگان لاتاری دقیقا پس از انجام چه مراحلی باید تست پزشکی خود را انجام دهند و مدیکال لاتاری در چه بخشی از فرایند دریافت گرین کارت قرار دارد.

 

10 مرحله فرایند دریافت گرین کارت لاتاری

مرحله 1

ثبت‌‎نام در قرعه‌کشی لاتاری

مرحله 2

اعلام برندگان

مرحله 3

تکمیل فرم DS-260

مرحله 4

تست پزشکی گرین کارت لاتاری

مرحله 5

مصاحبه حضوری

مرحله 7

دریافت ویزای لاتاری

مرحله 8

ارسال درخواست برای صدور گرین کارت لاتاری

مرحله 9

سفر به آمریکا با ویزای لاتاری

مرحله 10

دریافت گرین کارت لاتاری

 

بهترین زمان برای انجام معاینات پزشکی، پس از دریافت نامه زمان مصاحبه است. تا قبل از این مرحله، مجاز به انجام معاینات پزشکی برای مهاجرت به آمریکا نیستید. چراکه حتما بایستی نامه وقت مصاحبه خود را به کلینیک ارائه دهید. همچنین توصیه می‌شود طوری زمانبندی کنید که نامه تست پزشکی خود را در زمان مصاحبه همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای تست پزشکی لاتاری آمریکا

اگر می‌خواهید فرایند آزمایشات پزشکی راحت‌تر و با سرعت بیشتر انجام شود، بهتر است مدارک زیر را همراه خود داشته باشید:

 

مدارک لازم برای مدیکال لاتاری

پاسپورت معتبر

الزامی

4 قطعه عکس جدید

الزامی

نامه دعوت به مصاحبه در سفارت آمریکا

الزامی

شماره برنده قرعه‌کشی

الزامی

سوابق واکسیناسیون

الزامی

کارت یا دفترچه بیمه

الزامی

کپی مدارک و سوابق پزشکی

برای افرادی که سابقه بیماری دارند

مستندات مربوط به بیماری یا ناتوانی‌های جسمی

برای افرادی که دارای بیماری مزمن و ناتوانی جسمی هستند

عکس‌های x-ray مربوط به زمان گذشته

غیر الزامی

اسناد معاینات پزشکی و غربالگری

برای کودکان کمتر از 10 سال

اسناد بارداری و تاریخ زایمان

برای زنان باردار

عینک طبی

در صورت ضعیف بودن بینایی

 

هزینه معاینات پزشکی برندگان لاتاری آمریکا

هزینه معاینات پزشکی در زیر مجموعه هزینه صدور گرین کارت لاتاری قرار می‌گیرد. هیچ بودجه دولتی برای انجام معاینات پزشکی تعریف نشده است. بنابراین هزینه تست مدیکال بایستی توسط فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا پرداخت شود. معمولا مبلغ این خدمات بین 200 تا 300 دلار است. اما در مواردی که به آزمایشات پیشرفته‌تر نیاز است، این هزینه افزایش می‌یابد. توجه داشته باشید که حتما قبل از مراجعه به مرکز پزشکی، حتما نحوه پرداخت آن را با کارگزاران مرکز هماهنگ کنید.

نگاهی به مراحل مدیکال لاتاری آمریکا

معاینات پزشکی لاتاری بیشتر از یک الی دو ساعت زمان نمی‌برد. مگر در موارد استثنائی که فرد به واسطه شرایط خاص پزشکی خود نیاز به انجام آزمایشات و معاینات پزشکی بیشتر است. مراحل کلی که به‌طور معمول در فرایند مدیکال لاتاری طی می‌شود به قرار زیر است:

  • بررسی سابقه پزشکی و تعداد و نوع واکسن‌هایی که فرد تا کنون تزریق کرده است.
  • ارزیابی وضعیت جسمی و روانی
  • غربالگری مواد مخدر و الکل
  • انجام آزمایشات مختلف برای تشخیص وضعیت سلامتی (شامل: عکسبرداری X-ray، آرمایش سل و غیره...)
  • بررسی کارت واکسیناسیون برندگان لاتاری

چه مواردی موجب رد شدن مدیکال لاتاری آمریکا می‌شود؟

موارد نادری وجود دارد که تست پزشکی فردی توسط مرکز پزشکی رد شود. با این وجود، پزشک کلینیک مورد تایید سفارت آمریکا، سعی می‌کند با پرسیدن سوالاتی مطمئن شود شما موارد زیر را ندارید:

  • بیماری‌های مسری (سل، سیفلیس و سوزاک)
  • اعتیاد به الکل و مواد مخدر
  • اختلالات روانی که منجر به رفتارهای ضد اجتماعی می‌شود.
  • شرایط جسمی که امکان خود حمایتی فرد را دچار مشکل می‌کند.

درصورتی‌که سابقه بیماری مسری داشته‌اید، بایستی مدارکی که نشان‌دهنده درمان کامل است را ارائه دهید. این مورد درباره سابقه بیماری‌های روانی نیز صدق می‌کند. همچنین قبل از معاینات پزشکی از مصرف هرگونه داروهای مخدر و الکل حتی به مقدار بسیار کم خودداری کنید. پزشکان معتمد سفارت آمریکا حساسیت بالایی درباره مصرف الکل و مواد مخدر دارند. بنابراین اگر کوچکترین شکی برایشان ایجاد شود، تست پزشکی فرد را رد خواهند کرد.

مراکز مجاز برای انجام تست پزشکی لاتاری

توجه داشته باشید که آزمایشات و معاینات پزشکی قبل از مهاجرت تنها توسط مراکز مورد تایید سفارت آمریکا انجام می‌گیرد. بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توانید تست‌های پزشکی خود را در کلینیک‌های عمومی یا توسط پزشک خانواده انجام دهید.

همانطور که می‌دانید درحال‌حاضر آمریکا هیچ سفارتی در ایران ندارد. بنابراین مهاجران ایرانی تنها می‌توانند از طریق سفارت آمریکا در کشورهای ثالث نظیر ترکیه، ارمنستان و امارات اقدام کنند. همچنین آنها می‌توانند معاینات پزشکی خود را در مراکز مورد تایید یکی از این سه کشور انجام دهند.

نکته: پیشنهاد می‌شود، سفر خود را چند روز زودتر از زمان مصاحبه برنامه‌ریزی کنید تا اقدامات لازم برای انجام تست مدیکال و دریافت گواهی پزشکی داشته باشید.

برنامه‌ریزی سفر برای انجام تست مدیکال لاتاری توسط حامی مهاجر

حضور در کشور دیگری برای انجام مصاحبه سفارت و انجام تست مدیکال، نیازمند برنامه‌ریزی منظم است. اگر می‌خواهید با خیال راحت سفر کنید و تمامی کارهای مربوط به سفارت‌تان بدون نگرانی انجام شود، می‌توانید از خدمات تورهای سفارتی موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. ما در تورهای سفارتی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که زمان کافی برای انجام معاینات پزشکی خود داشته باشید. همچنین مطابق با زمانبندی و بدون مشکل به جلسه مصاحبه خود برسید.

سوالات متداول درباره تست پزشکی گرین کارت لاتاری

چه واکسن‌هایی برای ورود به خاک آمریکا لازم است؟

بسیاری از واکسن‌های مورد نیاز را در دوران کودکی دریافت کرده‌اید. چنانچه سابقه تزریق یکی از واکسن‌های زیر را نداشته باشید، ملزم به تزیرق آن هستید. واکسن‌هایی مانند هپاتیت آ، هپاتیت ب، آنفولانزای فصلی، سرخک، اوریون، سیاه سرفه، فلج اطفال از جمله آنها هستند. اگر می‌خواهید درباره واکسن‌ها و هزینه‌های آنها بیشتر بدانید مقاله واکسن‌های مورد نیاز برای سفر به آمریکا را مطالعه کنید.

آیا آزمایش خون و عکسبرداری از قفسه سینه نیز از کودکان گرفته می‌شود؟

معمولا برای کودکان زیر 15 سال نیازی به آزمایش خون و عکسبرداری از قفسه سینه نیست.

آیا کسانی‌که دارای ناتوانی ذهنی و اختلال در یادگیری هستند می‌توانند گواهی پزشکی دریافت کنند؟

این افراد در صورتیکه شرح کاملی از وضعیت‌شان و شرایط آموزشی و مراقبتی ارائه دهند، موفق به دریافت کارت مدیکال می‌شوند.

آیا زنان باردار ملزم به انجام عکسبرداری از قفسه سینه هستند؟

بله. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به مادر و فرزند، توصیه شده است که هنگام عکسبرداری یک محافظ دو لایه دور شکم و لگن متقاضی قرار گیرد.

Read 15844 times Last modified on Thursday, 28 September 2023 10:32

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر