Rate this item
راه زیادی بین برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت وجود دارد. اگر یکی از برندگان خوش‌شانس قرعه‌کشی لاتاری هستید، اولین گام، اقدام برای دریافت ویزای لاتاری است. پس از این مرحله بهتر است هر چه سریعتر اقدامات لازم را برای اخذ گرین کارت آمریکا انجام دهید. اگر می‌خواهید بدانید که هزینه گرین کارت لاتاری آمریکا چقدر است و چه زمانی و چگونه بایستی برای پرداخت آن اقدام کنید، مطالعه نوشته زیر می‌تواند برایتان مفید باشد.

بهترین زمان برای پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری آمریکا

جالب است بدانید که زمان دریافت گرین کارت لاتاری آمریکا به زمان پرداخت هزینه آن بستگی دارد. در واقع اگر قبل از مهاجرت به آمریکا هزینه گرین کارت لاتاری را پرداخت کنید، می‌توانید مطمئن باشید که 20 تا 60 روز بعد از ورود به خاک آمریکا آن را دریافت خواهید کرد. اما اگر پرداخت هزینه گرین کارت را به تعویق بیاندازید، ممکن است صدور آن دست کم 12 ماه طول بکشد.

هزینه‌های اصلی گرین کارت لاتاری آمریکا

هزینه‌های صدور گرین کارت می‌تواند در هر سال متغیر باشد. همچنین به نوع گرین کارت بستگی دارد. در جدول زیر تلاش کرده‌ایم، هزینه‌های برنده لاتاری گرین کارت را بیان کنیم.

 

هزینه‌های عمومی صدور گرین کارت لاتاری

هزینه پردازش

325-345 دلار

هزینه مهاجرت USCIS

220 دلار

هزینه خدمات بیومتریک

85 دلار

هزینه معاینات پزشکی

400-500 دلار

هزینه مهاجرت USCIS چیست؟

یکی از اولین و مهمترین کارهایی که متقاضیان اقامت دائم در آمریکا بایستی انجام دهند، پرداخت هزینه USCIS است. USCIS یکی از بخش‌های وزارت امنیت داخلی آمریکا به شمار می‌آید و مسئولیت صدور گرین کارت را برای مهاجران بر عهده دارد. همچنین پروسه پرداخت در بستر آنلاین انجام می‌شود و مبلغ آن 220 دلار است.

خدمات بیومتریک شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات بیومتریک شامل اثر انگشت، عکس، امضاء الکترونیکی است. برای این کار باید ابتدا یک فرم درخواست پر کنید و قرار ملاقات برای انجام خدمات بیومتریک برایتان ترتیب داده می‌شود. تمامی اطلاعات بیومتریک برای USCIS ارسال خواهد شد تا هویت و سوابق امنیتی شما بررسی و پردازش شود.

افرادی که از پرداخت هزینه صدور گرین کارت آمریکا معاف هستند

مطابق با اطلاعاتی که سایت USCIS منتشر کرده است، افراد زیر نیازی به پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا ندارند:

 • کودکانی که به‌عنوان فرزند خوانده وارد خاک ایالات متحده آمریکا می‌شوند
 • برخی از مهاجران عراقی
 • مهاجران افغانستانی
 • کسانی که سابقه اقامت دائم در خاک آمریکا را داشته‌اند و به دلایلی به مدت یک سال خارج از آمریکا زندگی کردند.
 • متقاضیانی که با ویزای نامزدی وارد آمریکا شده‌اند.

برای پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری آمریکا به چه اطلاعاتی نیاز است؟

تمامی فرایند پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. اما قبل از هر کاری بایستی اطلاعات زیر را از کنسولگری یا سفارت ایالات متحده آمریکا دریافت کنید:

 • کد شناسایی A-Number : این کد شناسایی با حرف A آغاز می‌شود و در ادامه آن یک عدد 8 یا 9 رقمی درج شده است.
 • کد شناسایی DOS Case : این شماره شناسایی شامل سه حرف و یک عدد 9 یا 10 رقمی است و در سیستم وزارت امور خارجه آمریکا ثبت شده است.
 • دستورالعمل برای پرداخت هزینه مهاجرت در USCIS : این دستورالعمل شامل نحوه پرداخت و مبلغ هزینه مهاجرت و جزئیات دیگر است.
 • خلاصه اطلاعات فردی : این اطلاعات شامل نام، نام خانودگی، محل تولد و اطلاعات شناسنامه است و باید مطابق با اطلاعات ثبت شده در سفارت یا کنسولگری آمریکا باشد.
 • بسته ویزای مهاجرتی مهر و موم شده : این بسته شامل اسناد و مدارک بسیار مهمی است که توسط سفارت آمریکا مهر شده و در زمان ورود به خاک آمریکا بایستی آن را همراه خود داشته باشید.

نکته: شناسه DOS دارندگان ویزای لاتاری کمی متفاوت با سایر اشکال ویزای مهاجرتی آمریکا است. به‌این‌ترتیب که ابتدا یک شماره 4 عددی در ابتدای کد وجود دارد. سپس با 2 حرف و یک عدد 5 رقمی ادامه می‌یابد. (مثال: 0000AB01234).

نحوه پرداخت هزینه صدورگرین کارت آمریکا

همانطور که گفته شد تمامی مراحل پرداخت هزینه گرین کارت به صورت آنلاین است. مراحل زیر راهنمای گام به گام پرداخت هزینه گرین کارت است که با هم می‌خوانیم:

مرحله 1: مراجعه به سفارت و دریافت اطلاعات و کدهای شناسایی

قبل از هر اقدامی یک قرار ملاقات از سفارت آمریکا دریافت کنید تا مدارک و اطلاعاتی که برای پرداخت نیاز داردید را تحویل بگیرید.

مرحله 2: مراجعه به سایت USCIS

تمامی مراحل پرداخت هزینه گرین کارت به صورت آنلاین و از طریق وبسایت USCIS انجام می‌شود. برای این کار ابتدا وارد وبسایت به نشانی uscis.gov شده و روی دکمه Login کلیک نمائید.

مرحله 3: ورود اطلاعات و دسترسی به صفحه پرداخت

پس از آنکه به صفحه login وارد شدید، اطلاعات A-Number و DOS CASE ID را وارد کنید. دقت داشته باشید، حساب کاربری شما فقط در زمانی فعال خواهد شد که کد تایید را از طرف سفارت وارد کرده باشید. کد تائید یا از طریق ایمیل یا از طریق موبایل برایتان ارسال می‌شود.

نکته: اگر شخص دیگری فرایند پرداخت متقاضی اصلی گرین کارت را انجام می‌دهد، بهتر است از گزینه personal identity questions استفاده کند. با کلیک روی این گزینه، پرسش‌هایی برای شناسایی اشخاص نمایش داده می‌شود و کاربر با پاسخ به آنها می‌تواند حساب کاربری خود را فعال کند.

مرحله 4: ورود اطلاعات متقاضیان گرین کارت

پس از آنکه حساب کاربری خود را فعال کردید، نوبت به ورود اطلاعات می‌رسد. تمامی اطلاعات را در صفحه متقاضی اصلی به‌دقت وارد کنید و دکمه ذخیره را بزنید. پس از آن یک پیام تائید برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید برای ورود اطلاعات افراد خانواده خود روی دکمه افزودن کلیک کنید.

مرحله 5: ورود به صفحه پرداخت

در این مرحله می‌توانید هزینه گرین کارت لاتاری خود و خانواده‌تان یکجا پرداخت نمائید. می‌توانید یکی از روش‌های زیر را برای پرداخت انتخاب کنید:

 • کردیت کارت
 • مسترکارت یا ویزا کارت
 • دبیت کارت پیش پرداخت شده
 • استفاده از حساب بانکی آمریکایی

عواقب عدم پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری

عدم پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری به‌ معنای عدم تمایل به داشتن گرین کارت و اقامت دائم در آمریکا است. توجه داشته باشید که تمامی برندگان قرعه‌کشی لاتاری با ویزای لاتاری وارد آمریکا می‌شوند. این ویزا تنها 6 ماه اعتبار دارد و پس از آن، اقامت در این کشور با موانع قانونی مواجه است. بنابراین بسیار مهم است که هر چه سریعتر اقدامات لازم را برای پرداخت هزینه گرین کارت لاتاری آمریکا انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

 سخن پایانی

پرداخت هزینه گرین کارت، مهمترین مرحله از دریافت اقامت دائم آمریکا است. فرقی نمی‌کند که این کار توسط خود فرد به‌عنوان متقاضی اصلی انجام می‌گیرد یا دوستان و آشنایان، فرایند پرداخت هزینه را انجام می‌دهند. در هر صورت داشتن A-Number و DOS CASE ID مجوز ورود به حساب کاربری و صفحه پرداخت است. همچنین توصیه می‌شود حتما یک پرینت از اطلاعات پرداخت را همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل آن را ارائه دهید.

 

Read 4216 times Last modified on Saturday, 30 September 2023 06:35

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر