Rate this item

شرایط ثبت نام لاتاری اصلا پیچیده نیست. اما اگر همین الزامات ساده را ندانید، نمی‌توانید از این فرصت استثنایی استفاده کنید. حتی اگر موفق به ثبت‌نام هم شوید، شانس برنده شدن‌تان پایین خواهد بود. چون برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا مانند سایر برنامه‌های مهاجرتی شامل ضوابطی است که برای شرکت در آن باید به آنها توجه کرد.
اگر شما هم کنجکاوید بدانید شرایط لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ همراه ما در ادامه این نوشته باشید. بعد از خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی درباره شرایط شرکت در این قرعه‌کشی استثنایی کسب خواهید کرد.

مهمترین الزامات و شرایط ثبت نام لاتاری

میزان تحصیلات، محل تولد و شرایط سنی از مهمترین الزامات شرایط ثبت نام لاتاری هستند. البته در هیچ‌کدام از بندهای دستورالعمل لاتاری، الزامی برای شرایط سنی وجود ندارد. اما از شرط حداقل مدرک تحصیلی می‌توان فهمید که چه افرادی و با چه حداقل سنی مجاز به ثبت‌نام هستند.
 • حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری

  حداقل مدرک تحصیلی، یکی از شرایط ثبت نام لاتاری است. مطابق با این شرط، فرد متقاضی حداقل باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشد. همچنین دیپلم آمریکا دوازده ساله است. بنابراین متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد. لازم به ذکر است، دیپلم فنی و حرفه‌ای، دیپلم نظام قدیم، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور، مورد قبول کنسولگری آمریکا نیست. توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری نیازی به اسکن مدارک نیست. فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و ریز نمرات، معدل یا سایر جزییات مدرک تحصیلی از شما درخواست نمی‌شود. اما درصورت برنده شدن نیاز به ارائه مدرک به کنسولگری آمریکا است.

 • شرط جایگزین تحصیل برای ثبت‌نام لاتاری

  درصورتی‌که دیپلم دوازده ساله ندارید نگران نباشید. شما می‌توانید از شرط  سابقه شغلی برای ثبت‌نام لاتاری استفاده کنید. البته اگر طی 5 سال گذشته دو سال سابقه کار داشته باشید. همچنین شغل مورد نظر، حداقل نیاز به دو سال آموزش داشته باشد.

  نکته: وبسایت onetonline تنها مشاغل مجاز برای دریافت گرین کارت لاتاری را فهرست کرده است. اگر شغل شما در این فهرست قرار ندارد پس واجد شرایط نخواهید بود.

 • شرط سنی ثبت نام لاتاری

  مطابق با شرایط ثبت نام لاتاری، هیچ محدودیت سنی برای متقاضیان شرکت در این قرعه‌کشی وجود ندارد. اما واضح است که افراد کمتر از 18 سال فاقد مدرک دیپلم یا ساقه کار رسمی هستند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله شرایط سنی ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

 • شرط محل تولد برای لاتاری

  کشور محل تولد نیز یکی دیگر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است. در واقع متقاضیان اگر متولد کشورهایی باشند که طی پنج سال گذشته بیش از 50000 ویزای مهاجرتی دریافت کرده‌اند، مجاز به ثبت‌نام نیستند. این کشورها شامل کانادا، هند و چین هستند. البته خوشبختانه هنوز متولدین کشورهای ایران و افغانستان در فهرست مجاز به ثبت‌نام لاتاری قرار دارند.

مدارک لازم برای واجدین شرایط ثبت نام لاتاری

پس‌از اینکه متوجه شدید که واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستید، نوبت به آماده‌سازی مدارک می‌رسد. البته در این مرحله، مدارک زیادی نیاز ندارید. بلکه یک پاسپورت معتبر، یک قطعه عکس پرسنلی و فرم ثبت‌نام، همه آنچیزی است که برای شرکت در این قرعه‌کشی بایستی داشته باشید. مقاله مدارک لازم برای ثبت‌نام لاتاری اطلاعات مناسبی به شما می‌دهد.

 

پاسپورت: فقط برای متقاضی اصلی پاسپورت معتبر مورد نیاز است. بنابراین فرزندان و همسر متقاضی، نیازی به ارائه پاسپورت ندارند.

عکس پرسنلی:  برای یک به یک اعضای خانواده عکس مناسب لاتاری به صورت دیجیتالی نیاز دارید.

فرم ثبت نام لاتاری: برای هر ثبت نام نیاز به تکمیل یک فرم 5501 دارید.

سوالات متداول درباره شرایط ثبت نام لاتاری

 

هر فرد چند بار می‌تواند در لاتاری آمریکا ثبت‌نام کند؟

تنها یک بار در سال مجاز به ثبت‌نام لاتاری هستید. توجه داشته باشید اگر دوبار اقدام به ثبت‎‌نام کنید، ثبت‌نام اول نیز رد خواهد شد. بنابراین به هیچ‌عنوان مجاز به شرکت در قرعه‌کشی لاتاری در آن سال نیستید و باید یک سال دیگر صبر کنید.

آیا همسر و فرزندان هم می‌توانند در ثبت‌نام لاتاری شرکت کنند؟

پاسخ بلی است. البته اگر همسر و فرزندان، شرایط ثبت نام لاتاری را داشته باشند. به‌طور کلی، ثبت‌نام لاتاری دارای دو بخش است. یک بخش مربوط به ثبت‌نام کننده اصلی می‌شود و بخش دیگر به افراد زیرمجموعه اختصاص دارد. معمولا افراد زیرمجموعه، همسر و فرزندان زیر 21 را شامل می‌شود و آنها نیز می‌توانند به‌طور جداگانه به عنوان فرد اصلی در لاتاری ثبت‌نام کنند.

آیا کشور محل تولد والدین در ثبت‌نام لاتاری تاثیرگذار است؟

کشور محل تولد والدین تنها در یک صورت در ثبت‌نام لاتاری اهمیت دارد. آن هم اگر فرد، متولد یکی از کشورهای غیرمجاز برای ثبت‌نام لاتاری باشد. در این صورت اگر محل تولد یکی از والدین، کشور مجاز برای ثبت‌نام لاتاری باشد، امکان استفاده از سهمیه والدین وجود دارد.

آیا تفاوت در محل تولد و محل اقامت در فرایند ثبت‌نام لاتاری تاثیر دارد؟

ملاک واجدین شرایط ثبت نام لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین افرادی که در کشور دیگری اقامت دارند یا دارای پاسپورت کشور غیرمجاز برای ثبت‌نام لاتاری هستند، می‌توانند در این قرعه‌کشی شرکت کنند.

ارائه اطلاعات نادرست در فرم ثبت‌نام لاتاری چه تبعاتی دارد؟

در ورود اطلاعات ثبت‌نام لاتاری، صادق باشید. چراکه در صورت برنده شدن بایستی مدارک مورد نیاز را برای سفارت آمریکا ارائه دهید. چنانچه مامور بررسی پرونده، متوجه تناقض در اطلاعات شود، ویزای لاتاری رد خواهد شد.

جعل مدارک و ارائه آن به سفارت آمریکا یک عمل مجرمانه است. بنابراین در صورت محرز شدن آن، مجازات‌هایی در پی خواهد داشت.

حداکثر سن مجاز برای ثبت‌نام لاتاری چقدر است؟

همان‌طور که قبلا گفته شد، ثبت‌نام لاتاری هیچ محدودیت سنی ندارد. بنابراین افراد بالای 65 سال ممنوعیتی برای شرکت در این قرعه‌کشی ندارند. البته این افراد باید توجه داشته باشند که طبق قانون آمریکا افراد بالای 65 سال بازنشسته محسوب می‌شوند.

Read 7412 times Last modified on Wednesday, 13 September 2023 11:46

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر