Rate this item


 شرایط سنی ثبت‌نام لاتاری 2025 یکی از سوالات پرتکرار متقاضایان شرکت در این قرعه‌کشی است. چراکه این مورد از الزامات ثبت‌نام در این قرعه‌کشی محسوب می‌شود. بنابراین عدم رعایت آن می‌تواند منجر به عدم‌پذیرش شما در فرایند ثبت‌نام شود. نوشته‌ای که در ادامه می‌خوانیم، به سن مجاز شرکت‌کنندگان لاتاری پرداخته است. همچنین شرایط سنی فرزندان متقاضی اصلی ثبت‌نام لاتاری نیز در متن زیر ذکر شده است.

حداقل شرایط سنی ثبت نام لاتاری چقدر است؟

در دستورالعمل رسمی ثبت‌نام لاتاری، حداقل شرایط سنی ثبت نام لاتاری تعیین نشده است. اما با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت‌نام، داشتن حداقل میزان تحصیلات است. بنابراین افراد کمتر از 18 سال واجد شرایط نخواهند بود.
مطابق با قوانین مهاجرت ایالات متحده آمریکا، هر متقاضی ویزای لاتاری بایستی دارای مدرک دیپلم باشد. البته قانون برای کسانی‌ که حداقل میزان تحصیلات را ندارند نیز استثنائاتی قائل شده است.
افرادی که فاقد حداقل میزان تحصیلات هستند می‌توانند با ارائه مدرک سابقه کار خود اقدام به ثبت‌نام کنند. البته شغل مورد نظر بایستی رسمی باشد و مدت زمان آموزش قبل از خدمت آن 2 سال باشد. واضح است که افراد کمتر از 18 سال اجازه کار قانونی ندارند.
بنابراین اگرچه در الزامات ثبت‌نام لاتاری، حداقل سن مجاز تعیین نشده است امّا افراد کمتر از 18 سال سایر الزامات این قرعه‌کشی را ندارند. بنابراین واجد شرایط ثبت‌نام نیستند.

حداکثر شرایط سنی ثبت‌ نام لاتاری چقدر است؟

هیچ محدودیتی در حداکثر شرایط سنی ثبت‌نام لاتاری وجود ندارد. البته فقط در یک بند از دستورالعمل ثبت‌نام لاتاری به حداکثر شرایط سنی اشاره شده است و آن، قسمت مربوط به شرایط سنی فرزندان است. بنابراین اگر تمامی معیارهای لازم برای این کار را دارید، می‌توانید برای ثبت‌نام اقدام کنید.
توجه داشته باشید، اگر بیشتر از 65 سال سن دارید، امکان ثبت‌نام و حتی برنده شدن شما وجود دارد. اما اجازه کار قانونی در کشور آمریکا را نخواهید داشت. زیرا سن بازنشستگی در ایالات متحده آمریکا 65 سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله شرایط زندگی برنده لاتاری را مطالعه کنید.

شرایط سنی ثبت نام لاتاری برای فرزندان چیست؟

حداکثر شرایط سنی ثبت نام لاتاری برای فرزندان 21 سال است. بنابراین تنها بخشی که در دستورالعمل اجرایی لاتاری به محدودیت سنی اشاره شده، شرایط سنی فرزندان است.
فرم ثبت‌نام لاتاری به دو بخش نفر اصلی و افراد زیرمجموعه تقسیم می‌شود. افراد زیرمجموعه شامل همسر رسمی و فرزندان مجرد است.

فرزندان مجرد زیر 21 سال طبق قانون لاتاری بایستی شرایط زیر را داشته باشند:

  • • فرزندان حاصل از ازدواج فعلی
    • فرزندان حاصل از ازدواج‌های قبلی هر یک از زوجین (بدون در نظر گرفتن مساله حضانت)
    • هر فرزندی که به صورت رسمی و قانونی به عنوان فرزندخوانده تحت سرپرستی زوجین یا یکی از آنها است

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن پرداخته شد، تنها  بخشی که صراحتا به سن متقاضی ثبت‌نام در لاتاری اشاره شده است، فرزندان مجرد زیر 21 سال است. اما در بخش‌های دیگر دستورالعمل ثبت‌نام لاتاری اشاره مستقیمی به این موضوع نشده است. اما با بررسی مدارک می‌توانیم بفهمیم که حداقل و حداکثر سن مجاز برای شرکت در لاتاری آمریکا چیست. 

Read 8052 times Last modified on Saturday, 30 September 2023 11:49

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر