این مورد را ارزیابی کنید

فرم DS-5535

پس از حکم های ترامپ مبنی بر عدم اجازه ورود ایرانیان یا ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا و لغو پی در پی حکم های ترامپ از طرف دادگاه های ایالات متحده، ترامپ که متوجه شد نمی تواند از طریق قانون جلوی ورود ایرانیان را بگیرد حکمی جدید صادر کرد که طی آن حکم، افسر سفارت، حق دارد از ایرانیان، اطلاعاتی بیش از اطلاعات متعارف را درخواست کند. این اطلاعات شامل اطلاعات شبکه های اجتماعی، سفر های ایرانیان، جزئیات مشاغل و محل زندگی و سایر اطلاعات خصوصی هر متقاضی ویزا میباشد. سفارت این اطلاعات را طی فرم DS-5535 از متقاضی دریافت میکند.

اولین بار این فرم به صورت PDF از سوی سفارت آنکارا ارائه شد، بسیاری از برندگان لاتاری تصور میکردند فقط سفارت آنکارا این فرم را تقاضا میکند. پس از مدتی مشاهده شد سفارت های دیگر نیز این فرم را درخواست کردند. پس از اینکه برندگان لاتاری این فرم را در فرمت PDF تکمیل و ارسال میکردند، پیام خطایی می آمد که باید در فرمت DOCX تهیه و ارسال شود. در نهایت بعد از چند روز سفارت نسخه DOCX این فرم را منتشر کرد که قابل ویرایش و تکمیل در نرم افزار MS WORD بود.

سفارت هایی که فرم DS-5535 درخواست میکنند

تقاضای این فرم از تمام ایرانیان در هر سفارتی، چه سفارت هایی که فارسی مصاحبه میکنند ( ابوظبی، آنکارا، ایروان ) و چه سفارت هایی که امکان مصاحبه فارسی در آنها وجود ندارد، بر حسب نظر افسر سفارت آمریکا ممکن است.

با توجه به تجربه کوتاهی که از زمان ایجاد این فرم تا کنون ایجاد شده است، معمولا از افراد بالغ (adult ) این فرم درخواست میشود. در هر سه سفارت آمریکا در آنکارا، ایروان، ابوظبی، فرم DS-5535 از متقاضیان درخواست شده است.  پس این شایعاتی که در شبکه های مجازی یا انجمن های مهاجرتی مبنی بر درخواست یا عدم درخواست فرم DS-5535 وجود دارد قابل اعتماد نیست و صحت ندارد. توجه کنید که در هریک از سفارت های آمریکا، در هر کجای دنیا که مراجعه کنید احتمال درخواست DS-5535 از شما وجود دارد.

زمان تکمیل فرم DS-5535

قرار نیست همه این فرم را تکمیل کنند، تنها از کسانی که تقاضای تکمیل فرم شده است انتظار تکمیل فرم DS-5535 خواهد بود. برندگان لاتاری که به سفارت رفته اند در صورتی که نیاز به تکمیل فرم DS-5535 باشد از دو طریق ایمیل و تقاضای مکتوب چاپ شده روی کاغذ سفید، این فرم تقاضا خواهد شد. این فرم را نمیتوانید قبلا آماده کنید و در هنگام مصاحبه همراه ببرید. از شما نخواهند گرفت و در صورت نیاز به تکمیل فرم DS-5535 حتما باید از طریق اعلام شده در سفارت آن را ارسال کنید.

محتوا فرم DS-5535

در فرم DS-5535 اطلاعات پاسپورتهای قدیمی، تمامی سفرهای خارجی، مشخصات خواهر ها و برادر های شما، اطلاعات محل زندگی شما در 15 سال گذشته، لیست تمام تلفن های شما، لیست تمام شبکه های اجتماعی شما، تمام ایمیل های متقاضی ویزا را باید وارد کنید. توجه کنید که اطلاعات شبکه های اجتماعی باید با ارائه نام کاربری لیست شود نه با ارائه نام و نام خانوادگی. ضمنا شبکه های اجتماعی با اپلیکیشن های ارتباطی تفاوت دارد. شبکه های اجتماعی یعنی توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس، اینستاگرام، لینکدین، آستامبل آپون، رد ایت، پینترست و ...  و اما اپلیکیشن های ارتباطی گوشی های هوشمند یعنی تلگرام، وایبر، واتس اپ، وی چت و....

تکمیل فرم DS-5535

جهت تکمیل یک فرم DS-5535 باید قالب آماده که در کانال و سایت ما موجود است را با نرم افزار مایکروسافت آفیس ورود باز کنید و به سوالات آن پاسخ دهید و سپس در فرمت DOCX مجددا آن را ذخیره کنید و برای ارسال آماده شوید.

تکمیلی

هریک از سفارت ها برای سال مالی 2018، فرمت مورد نیاز خودشان را درخواست کردند. دستورالعمل در ایمیل دریافتی برای شما ارسال خواهد شد.

ارسال فرم DS-5535

جهت ارسال فرم DS-5535 باید این فرم را در فرمت DOCX به آدرس ایمیلی که در سفارت از شما درخواست میشود ارسال کنید. توجه کنید که به صورت دستی، یا به آدرس ایمیل های دیگر و ارسال فیزیکی قابل قبول نیست. ارسال پیش از درخواست سفارت قابل قبول نیست. تکمیلی : سفارت آمریکا در آنکارا، برای سال مالی 2018 قبل از حضور درسفارت، از شما درخواست DS5535 میکند.

عدم ارسال فرم DS-5535

در صورت عدم ارسال فرم DS-5535 اصلا پرونده شما وارد پروسه اداری نخواهد شد. برای شروع روند AP باید این فرم ارسال شود.

تکمیل فرم DS-5535 توسط موسسه حامی مهاجر

عزیزانی که در مورد تکمیل این فرم تمایل دارند آن را به موسسه حامی مهاجر بسپارند میتوانند با تلفن های موسسه تماس بگیرند و طی هماهنگی برای مراجعه حضوری یا تکمیل غیر حضوری از خدمات موسسه حامی مهاجر استفاده کنند. ضمنا در صورتی که خودتان این فرم را تکمیل کردید میتوانید برای اطمینان از کارشناسان ارشد موسسه حامی مهاجر تاییدیه فرم را دریافت کنید.

خواندن 53258 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 فروردين 1400 ساعت 12:23

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر