Rate this item

آیا می‌دانید بسیاری از کسانی‌که به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، روزی جزو برندگان لاتاری بودند؟ آنها نیز مانند همه شرکت‌کنندگان، نمی‌دانستند، چقدر شانس برنده شدن در لاتاری را دارند. شاید چندین بار شانس خود را امتحان کردند و موفق نشدند. اما درنهایت به رویای خود برای رسیدن به آمریکا رسیدند.

اگر امکان مهاجرت تحصیلی و کاری به آمریکا را ندارید، شرکت در قرعه‌کشی لاتاری یک فرصت طلایی محسوب می‌شود. می‌توانید شانس خود را امتحان کنید و برای ثبت‌نام اقدام کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که حتما شما برنده لاتاری باشید. اما قطعا فاکتورهایی وجود دارد که شانس برنده شدن خود را افزایش دهید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه؟ ادامه این مقاله را بخوانید.

محاسبه شانس برنده شدن در لاتاری با نگاهی به آمار

وقتی از شانس صحبت می‌کنیم، باید به آمار رجوع کنیم. برای اینکار باید آمار جامعی از تعداد ثبت‌نامی‌ها و تعداد ویزاهایی که برای برندگان در نظر گرفته شده است، داشته باشیم. درصد شانس برنده شدن در لاتاری با تقسیم تعداد ثبت‌نام کنندگان لاتاری بر تعداد سهمیه ویزاهای لاتاری به دست می‌آید.

نگاهی به آمار ثبت‌نام و شانس برنده شدن ایرانیان در لاتاری

هر کشور مجاز در لاتاری تقریبا سهمیه مشخصی از نظر تعداد برندگان دارند. سالانه وزارت امور خارجه آمریکا 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری برای کشورهای مجاز صادر می‌کند. هر کشور فقط یک سهم 7 درصدی از آمار کلی سالیانه ویزاهای لاتاری آمریکا دارد. بنابراین می‌توانیم متوجه شویم که سهم ایرانیان حدود 4500 الی 5000 ویزای لاتاری است.

تعداد ثبت‌نام کنندگان و برندگان لاتاری در هر سال متغیر است. بنابراین دستیابی به یک آمار دقیق و موثق دشواری‌هایی دارد که برای همه مقدور نیست. چراکه مشخص نیست که دقیقا چه تعدادی موفق به ثبت‌نام صحیح در قرعه‌کشی سالانه لاتاری می‌شوند. باتوجه به اینکه بسیاری از فرم‌های ثبت‌نام به دلیل وجود اشتباهات از چرخه قرعه‌کشی کنار گذاشته می‌شوند.

نام برنامه گرین کارت لاتاری

آمار ثبت‌نام ایرانی‌ها در لاتاری

تعداد برندگان لاتاری

لاتاری 2021

759903 نفر  

6001 برنده لاتاری

لاتاری 2022

590117 نفر  

5739 برنده لاتاری

لاتاری 2023

821014 نفر  

5822 برنده لاتاری

لاتاری 2024

منتشر نشده است

5077 برنده لاتاری

راه‌های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

شانس برنده شدن در لاتاری برای همه افراد یکسان است. اولین کاری که از دست شما ساخته است این است که ثبت‌نام صحیح انجام دهید. چراکه با ورود اطلاعات نادرست در فرم ثبت‌نام، شانس خود را در لاتاری از دست می‌دهید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که این کار را با مشورت و کمک افراد با تجربه و موسسات معتبر مهاجرتی انجام دهید. موسسه حامی مهاجر کارگزار رسمی ثبت‌نام لاتاری در کشور است. این موسسه با بهره‌گیری از دانش کارشناسان با تجربه هم در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای و هم در زمینه ثبت‌نام لاتاری آماده خدمت‌رسانی است. ادامه این مطلب به چند راهکار قانونی و اصولی برای افزایش شانس ثبت‌نام کنندگان لاتاری پیشنهاد کرده‌ایم.

1- استفاده از فرصت ثبت‌نام دو شانسه برای متاهلین

افرادی که متاهل هستند نسبت به مجردین دو برابر شانس بیشتری خواهند داشت. این فرصت برای متاهلین به‌عنوان ثبت‌نام دو شانسه معروف است. مطابق با این نوع ثبت‌نام، یک بار آقا به‌عنوان متقاضی اصلی در قرعه‌کشی لاتاری نام‌نویسی می‌کند. همچنین می‌تواند همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را به عنوان زیر مجموعه ثبت نماید. علاوه‌بر این، امکان ثبت‌نام مستقل همسر فرد نیز وجود دارد و خانم می‌تواند اطلاعات همسر و فرزندان خود را در زیر مجموعه خود وارد کند.

اگرچه به‌هیچ عنوان امکان دو بار ثبت‌نام لاتاری توسط یک فرد و در یک سال وجود ندارد. اما ثبت‌نام دو شانسه این امکان را می‌دهد که هر خانواده دو فرصت برای برنده شدن داشته باشد.

2- ثبت‌نام سه شانسه برای فرزندان مجرد زیر 21 سال

فرزندان مجرد زیر 21 سال سه برابر بیشتر از سایرین، شانس برنده شدن در لاتاری را دارند. البته به شرطی که حداقل مدرک دیپلم داشته باشند و پدر و مادر نیز آنان را به‌عنوان زیر مجموعه خود در لاتاری ثبت‌نام کنند. بنابراین یک بار به‌عنوان زیر مجموعه پدر، یک بار به‌عنوان زیر مجموعه مادر و بار سوم به صورت مستقل می‌توانند شانس خود را در لاتاری امتحان کنند.

تصورات غلطی که درباره افزایش شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد

مطالب زیادی درباره لاتاری و افزایش شانس برنده شدن در لاتاری در فضای وب وجود دارد. متاسفانه برخی از مطالب حاوی اطلاعات نادرست است. بنابراین ادامه این نوشته را به سوالاتی که معمولا مردم درباره لاتاری و افزایش احتمال برنده شدن در آن می‌پرسند، اختصاص داده‌ایم.

  • آیا مقطع تحصیلی باعث افزایش شانس برنده شدن در لاتاری می‌شود؟

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت‌نام لاتاری، دیپلم است. همچنین تحصیلات عالیه هیچ تاثیری روی شانس برنده شدن ندارد. بنابراین افراد دارای مدرک دیپلم و افراد دارای مدرک دکتری از شانس یکسانی در قرعه‌کشی لاتاری برخوردارند.

  • آیا شرکت در قرعه‌کشی لاتاری در دوره‌های گذشته تاثیری بر افزایش شانس برنده شدن در لاتاری دارد؟

پاسخ به این سوال خیر است. البته افرادی که سابقه شرکت در قرعه‌‌کشی لاتاری را دارند نسبت به سایر افراد تجربه بیشتری در نحوه پر کردن فرم و ورود اطلاعات صحیح دارند.

  • آیا داشتن پاسپورت دو کشور شانس برنده شدن در لاتاری را افزایش می‌دهد؟

آنچه در ثبت‌نام لاتاری ملاک است، کشور محل تولد است. بنابراین اگر فردی متولد ایران باشد اما پاسپورت کشور دیگری را نیز دریافت کرده باشد، هیچ تاثیری در میزان شانس برنده شدن او ندارد.

 

Read 11231 times Last modified on Saturday, 30 September 2023 10:47

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر