Rate this item

ثبت نام رایگان لاتاری 2022 آمریکا

این مقاله مطابق بر آخرین تغییرات اعمال شده در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا گردآوری شده و در آن به آموزش جامع و تصویری ثبت نام لاتاری پرداخته شده است. بنابراین متقاضیانی که تمایل به ثبت نام رایگان در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا را دارند می توانند با استناد به این مطلب تمامی مراحل ثبت نام لاتاری 2022 را در وبسایت رسمی لاتاری آمریکا انجام دهند.

البته توجه داشته باشید که زمان ثبت نام لاتاری 2022 هنوز به طور دقیق ابلاغ نشده است و شما در حال حاظر قادر به انجام مراحل گفته شده نخواهید بود. در زمان شروع لاتاری 2022 ما شما عزیزان را از طریق این وبسایت و کانال تلگرامی لاتاری آمریکا مطلع خواهیم کرد.

آموزش تصویری و گام به گام ثبت نام لاتاری

1.مشخصات فردی

در گام نخست مشخصات فردی شما درخواست می شود که مشکلی برای تکمیل آن وجود نخواهد داشت، البته با رعایت نکات زیر:

 • برای تکمیل کادر نام و نام خانوادگی خود از حروف بزرگ استفاده کنید ( برای مثال ADIBI JAVAD )
 • ایرانیان به طور معمول اسم وسط یا Middle Name ندارند بنابراین برای روی No Middle Name کلیک کنید
 • تاریخ تولد باید به صورت میلادی نوشته شود. برای مثال اگر متولد 1379/01/28 شمسی هستید باید به صورت 2000/04/16 بنویسید
 • کادر سال، روز و ماه به ترتیب باید چهار، دو و دو رقمی باشد. برای مثال اگر در 5 تیر ماه متولد شده اید باید آن را به صورت 05 و 04 بنویسید

آموزش تصویری لاتاری

2.اطلاعات محل تولد

یکی از الزامات ثبت نام لاتاری تولد در یکی از کشورهای مجاز لاتاری می باشد، ایرانیان از بدو تشکیل برنامه لاتاری گرین کارت واجد این شرط هستند. موارد مورد نیاز جهت تکمیل این بخش در تصویر گفته شده است.

آموزش تصویری لاتاری

3.پاسپورت

همانطور که می دانید از لاتاری 2021 داشتن یک پاسپورت معتبر (حداقل دارای 1 روز انقضا) جهت ثبت نام در این برنامه اجباری شد. این امر به دلیل جلوگیری از اقدامات سود جویانه بعضی از افراد ایجاده شده است. جهت تکمیل کادر های این قسمت به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • کادر های مربوط به اطلاعات فردی را همانند مرحله یک تکمیل نمایید
 • شماره پاسپورت، تاریخ انقضا پاسپورت و کشوری که در آن پاسپورت خود را اخذ کردید را وارد کنید
 • اگر بنابه سه دلیل ذیل نمی توانید پاسپورت خود را دریافت کنید بر روی ایتم B کلیک کنید
  • بدون ملیت باشید
  • در کشوری زندگی می کنید که اخذ پاسپورت درآن ممکن نیست (مانند بعضی از کشور های کومنیست)
  • شما نتوانستید پاسپورتی دریافت کنید اما توسط وزارت امور خارجه آمریکا Waiver محسوب می شوید

آموزش تصویری لاتاری

4.عکس لاتاری

یکی از مشهود ترین مشکل متقاضیان در ثبت نام لاتاری ارسال عکس دیجیتالی مناسب است، چرا که شرایط عکس لاتاری از اصول مشخص شده ای پیروی می کند که عدم رعایت آن ها سبب از بین رفتن شانس ویزای گرین کارت لاتاری می شود. جهت بدست آوردن اطلاعات لازم از شرایط عکس لاتاری رو لینک کلیک کنید.

آموزش تصویری لاتاری

5.آدرس پستی

در گام پنجم اطلاعات مربوط به کشور و محل سکونت از شما پرسیده می شود که توضیحات لازم در عکس داده شده است.

آموزش تصویری لاتاری

6.ایمیل و تلفن همراه

اجباری برای وارد کردن شماره همراه وجود نخواهد داشت و شما می توانید این کادر را خالی بگذارید اما در صورت تمایل به درج کردن شماره خود توجه داشته باشید که کد 98 را پیش از شماره خود بنویسید. برای مثال 989121234567. اما از سوی دیگر وارد کردن ایمیل از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که نتیجه ثبت نام لاتاری شما اعم از انتخاب شدن و نشدن از طریق این ایمیل به شما ارسال می شود، بنابراین از یک ایمیل مطمئن جهت تکمیل این بخش استفاده کنید.

آموزش تصویری لاتاری

7.میزان تحصیلات

از دیگر شروط اصلی برای ثبت نام لاتاری داشتن حداقل مدرک دیپلم 12 ساله یا شرط جایگزین اشتغال به کار می باشد. اگر متقاضی این دو شرط را نداشته باشد قادر به ثبت نام در برنامه لاتاری نخواهد بود و اگر با اطلاعات نادرست اقدام به پر کردن این گزینه کرده باشد نیز در صورت برنده شدن شانسی برای دریافت ویزای آمریکا نخواهد داشت.

آموزش تصویری لاتاری

8.وضعیت تاهل و فرزندان

از دیگر نکاتی که برای ثبت نام لاتاری باید مشخص شود وضعیت تاهل متقاضی است. شما باید بدون ذکر دلیل وضعیت تاهل و رابطه خود را مشخص نمایید. این بخش حائز اهمیت بالایی است چرا که اگر شما از همسرتان به صورت قانونی جداشده اید ( نه طلاق) و با حکم دادگاه جدا از هم زندگی می کنید در صورت انتخاب شدن شما در لاتاری، همسر شما شانسی برای همراهی شما در آمریکا نخواهد داشت. همچنین اگر همسر شما دارای اقامت دائم و قانونی آمریکا می باشد باید از ثبت اطلاعات وی خود داری نمایید.

 

آموزش تصویری لاتاری

 

 

 در آخر اگر پیرامون ثبت نام لاتاری 2022 سوال یا ابهامی دارید می توانید در همین پست در قالب کامنت از ما پرسش نمایید.

Read 38318 times Last modified on Tuesday, 13 April 2021 11:45

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر