Rate this item

یکی از مشکلاتی که ما ایرانیان در زمان سفر یا مهاجرت به آمریکا یا کانادا با آن مواجهیم، انجام امور اداری مربوط به سفارت است. چون این کشورها هیچ سفارتی در ایران ندارند و عملا روابط دیپلماتیک‌شان با ایران قطع است. بنابراین چاره‌ای نیست جز اینکه به یک کشور ثالث سفر کنیم که علاوه‌بر صرف زمان، نیازمند پرداخت هزینه گزاف است. چراکه قطعا یکبار سفر برای دریافت نتیجه نهایی که همان ویزا است، کافی نیست و نیازمند رفت و آمد چند باره به کشور محل سفارت است.

خبر خوب اینکه یک راهکار عملی و مفید برای رفع این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا بدون انجام سفرهای متعدد به کشور ثالث، ویزای خود را دریافت کنید. می‌پرسید چگونه؟ ادامه این مقاله را بخوانید.

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا به چه معناست؟

پیکاپ پاسپورت که به آن پیکاپ ویزا نیز می‌گویند، در دسته خدمات مسافرتی و مهاجرتی قرار می‌گیرد. در واقع کسانی‌که قصد سفر به کشوری را دارند که نیازمند دریافت ویزا است، می‌توانند از طریق یک نماینده قانونی که می‌تواند یک شرکت مسافرتی یا مهاجرتی باشد، فرایند دریافت ویزا را انجام دهند. بنابراین استفاده از خدمات پیکاپ پاسپورت، باعث می‌شود فرد زمان زیادی را برای رفت و آمد به سفارت صرف نکند.

البته در نظر داشته باشید که ارسال نامه درخواست ویزا و مصاحبه در سفارت آمریکا فقط توسط فرد متقاضی انجام می‌شود. بنابراین آنچه که جزء خدمات پیکاپ پاسپورت تعریف شده مربوط به بعد از قبولی درخواست ویزای فرد است. به‌عبارتی بعد از مرحله پذیرش ویزای افراد، تمامی فرایند ارسال پاسپورت به سفارت و برگشت آن از سفارت توسط پیکاپ پاسپورت انجام می‌گیرد.

چرا پیکاپ پاسپورت برای ایرانیان مفید است

ایرانیان برای ورود به بسیاری از کشورها نیازمند دریافت ویزا هستند. خصوصا اگر قصد سفر و مهاجرت به کشورهای آمریکا و کانادا را داشته باشید، باید به کشورهای ثالث سفر کنید. معمولا ایرانیان برای دریافت ویزای کانادا و آمریکای خود یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات را انتخاب می‌کنند. بنابراین باید علاوه‌بر هزینه ویزا، هزینه اقامت و رفت و آمد به این کشورها را بپردازند. همچنین به همه این‌ها بایستی هزینه عوارض خروج از کشور را اضافه کنید. این هزینه فقط مختص مسافران ایرانی است و پیکاپ پاسپورت می‌تواند صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها ایجاد کند.

پیکاپ پاسپورت کار بسیاری از ایرانیان متقاضی سفر به کشورهای آمریکا و کانادا را راحت کرده است. چراکه به جز یکبار سفر به کشور ثالث برای انجام مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا و کانادا دیگر احتیاجی به سفر مجدد ندارند. آنها به‌راحتی می‌توانند بعد از قبولی ویزایشان، پاسپورت خود را به نماینده یا یک شرکت قانونی بسپارند تا برای سفارت آمریکا یا کانادا ارسال شود و پس از درج برچسب ویزا به فرد متقاضی بازگردانده شود.

نکاتی که باید درباره پیکاپ پاسپورت بدانیم

از آنجایی که پاسپورت یک مدرک هویتی بسیار مهم محسوب می‌شود، فرایند پیکاپ پاسپورت را به موسساتی بسپارید که مجوزهای لازم برای این کار را دارند. در این خصوص رعایت چند نکته ضروری است:

 • خروج گذرنامه بدون مجوزهای قانونی و رسمی پلیس گذرنامه غیرقانونی است.
 • چنانچه فرد، پاسپورت خود را بدون اطلاع پلیس گذرنامه و توسط شخص دیگری از کشور خارج کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
 • امکان سوء استفاده از پاسپورت همیشه وجود دارد. بنابراین پاسپورت خود را به موسسه‌ای بسپارید که دارای مجوزهای رسمی و قانون باشد.
 • بدانید اگر پاسپورت خود را به شخص یا موسسه‌ فاقد مجوزهای قانونی بسپارید، درصورت مفقودی یا سوء استفاده از آن، امکان پیگیری قانونی ندارید.
 • پیکاپ پاسپورت توسط یک شرکت غیر معتبر همیشه این احتمال را دارد که حتی بعد از دریافت ویزا و ورود به آمریکا و کانادا مشکلات قضایی پیچیده‌ای برایتان ایجاد کند. چراکه ممکن است اطلاعات پاسپورت برای مقاصد پولشویی یا موارد دیگر استفاده شود.
 • قیمت ارزان هیچگاه مزیت محسوب نمی‌شود.
 • امکان تحویل حضوری پاسپورت به سفارت آمریکا و کانادا برای دریافت ویزا وجود ندارد. بنابراین حتی اگر قصد دارید خودتان برای ارسال پاسپورت و دریافت ویزا اقدام کنید باید پاسپورت را از طریق پست آن کشور به سفارت برسانید.

خدمات حامی مهاجر در زمینه پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا

با در نظر گرفتن نکات بالا، می‌توان نتیجه گرفت بهترین راه پیکاپ پاسپورت استفاده از خدمات موسسات معتبر است. موسسه حامی مهاجر سالهاست که در زمینه پیکاپ پاسپورت فعالیت داشته و تمامی مجوزهای قانونی و رسمی را در این زمینه دریافت کرده است. بنابراین اگر مسافر آمریکا یا کانادا هستید و به‌دنبال راحت‌ترین، مطمئن‌ترین و قانونی‌ترین راه برای پیکاپ پاسپورت خود می‌گردید، حامی مهاجر بهترین انتخاب است.

در جدول زیر خلاصه خدمات پیکاپ پاسپورت موسسه حامی مهاجر را دسته‌بندی کرده‌ایم:

 

خدمات پیکاپ پاسپورت در حامی مهاجر

 

خدمات حضوری

 

مرحله 1

مشاوره رایگان تلفنی از طریق شماره: 02148000957 و انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص حضور در محل موسسه و مدارک لازم

مرحله 2

حضور در محل موسسه و تحویل مدارک و پاسپورت

مرحله 3

امضای قرارداد پیکاپ پاسپورت و تکمیل رضایت‌نامه برای حمل پاسپورت توسط کارگزار موسسه

مرحله 4

دریافت شماره پیگیری برای ردیابی فرایند پیکاپ به‌صورت آنلاین

مرحله 5

تماس همکاران حامی مهاجر و هماهنگی جهت تحویل پاسپورت و ویزا

 

 خدمات غیر حضوری

 

 

مرحله 1

مشاوره رایگان تلفنی از طریق شماره تماس: 02148000957 و هماهنگی جهت آماده‌سازی مدارک لازم و نشانی فرد متقاضی

مرحله 2

ارسال قرارداد و رضایت‌نامه به صورت الکترونیکی همراه با دستورالعمل نحوه تکمیل آن

مرحله 3

پرینت قرارداد و رضایت‌نامه، تکمیل و امضاء آنها

مرحله 4

تحویل مدارک و پاسپورت همراه با قرارداد و رضایت‌نامه امضاء شده به پیک

مرحله 5

دریافت شماره پیگیری برای ردیابی فرایند پیکاپ به‌صورت آنلاین

مرحله 6

تماس همکاران حامی مهاجر و هماهنگی جهت زمان و مکان تحویل پاسپورت و ویزا

 

مزیت‌های استفاده از خدمات حامی مهاجر برای پیکاپ پاسپورت و ویزا

موسسه حامی مهاجر یکی از موسسات معتبر در زمینه پیکاپ پاسپورت است که مجوز رسمی و قانونی از اداره گذرنامه دارد. خدمات این موسسه، تهران و شهرستان‌های سراسر کشور را پوشش می‌دهد. همچنین پیکاپ پاسپورت را برای سفارت‌های آمریکا و کانادا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان انجام می‌دهد. موارد زیر به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا حامی مهاجر را انتخاب کنیم؟

 • تمامی خدمات پیکاپ پاسپورت موسسه حامی مهاجر بدون نیاز به امضاء وکالتنامه انجام می‌شود.
 • مشاوره رایگان قبل از ارائه خدمات و پاسخ به پرسش‌های احتمالی
 • امنیت و امنیت بالا در پیکاپ پاسپورت و ویزا
 • خروج قانونی پاسپورت از کشور به‌صورت قانونی (از طریق حمل و نقل هوایی)
 • هزینه منصفانه
 • سامانه آنلاین پیگیری پیکاپ پاسپورت
 • پیکاپ پاسپورت در سریعترین زمان ممکن

نکته مهم: توجه داشته باشید که طبق دستورالعمل‌های جدید، پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه فقط با ارائه وکالت نامه رسمی انجام می‌شود، بنابراین اگر موسسه‌ای ادعای انجام امور پیکاپ پاسپورت از ترکیه را بدون وکالتنامه رسمی داد، به قانونی بودن خدمات آن موسسه حتما شک کنید.

پیکاپ پاسپورت و ویزا چقدر زمان می‌برد؟

متاسفانه نمی‌توان زمان دقیقی برای پیکاپ پاسپورت یا ویزا تعیین کرد. چون معمولا به چندین عامل بستگی دارد. حتی اگر تمامی فرایند پیکاپ پاسپورت مطابق با برنامه زمانبندی انجام شود باز هم ممکن است عواملی خارج از اختیارات موسسه در مدت زمان آن تاثیر گذارد.

مهمترین عامل روند صدور ویزا در سفارت آمریکا و کانادا است. بسیار پیش آمده است که به واسطه فشار کاری، مدت زمان بیشتری برای خروج پاسپورت از سفارت صرف شود. همچنین عملکرد ادارات پستی خارج از کشور نیز در این امر دخیل هستند.

هزینه پیکاپ پاسپورت در موسسه حامی مهاجر چقدر است؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حامی مهاجر با هزینه منصفانه انجام می‌شود. استفاده از حمل و نقل هوایی برای ارسال پاسپورت به کشور محل سفارت، تحویل پاسپورت به شرکت‌های پستی معتبر در کشور مقصد و امکان رهگیری آنلاین، جزو خدمات پیکاپ پاسپورت موسسه حامی مهاجر است. برای اطلاع از قیمت پیکاپ پاسپورت فقط کافی است که از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره رایگان، از نرخ پیکاپ پاسپورت آگاه شوید.

 
Read 3463 times Last modified on Saturday, 30 September 2023 06:59

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر