Rate this item
بعد از تبریک بابت انتخاب شدن شما برای برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا اطلاعاتی در این مورد خدمتتون عرض می کنم که قطعا میتونه راهگشای شما برای ادامه این مسیر باشد. مهاجرت موضوع بسیار سختی در زندگی هست و فارغ از نوع ویزا هر اشتباهی در طول مسیر میتونه صدمات روحی و مالی برای شما به دنبال داشته باشد.
اول از همه اشتباهاتی که در این پروسه ممکن است روی دهد را بررسی خواهیم کرد. این اشتباهات به سه دسته تقسیم می شوند. یک دسته اشتباه فقط باعث ضرر مالی میشه، مانند کارهایی ک شما انجام می دهید که اصلا نیاز نیست. مانند ارزش گزاری املاک و تاییدیه های بی فایده از وزارت خانه های مختلف روی اسناد خاص که ممکن است میلیون ها تومان هزینه به دنبال داشته باشد. دسته دوم باعث اضافه شدن پروسه بررسی پرونده شما خواهد شد که با توجه به تعداد مشخص و محدود ویزای لاتاری و ضرب الاجل این برنامه، احتمال از دست رفتن شانس ویزای شما را افزایش می دهد، مانند کسری برخی مدارک یا عدم انجام اموری که شما برای انجامشون فقط یک روز فرصت دارید و دسته سوم اشتباه، آنهایی هستند که باعث عدم صدور ویزا می شود. توجه کنید که تصمیم افسر کنسولی آمریکا غیر قابل تجدید نظر هست. اگر نظر به عدم صدور ویزا داشته باشد، مسلما ویزایی به شما تعلق نخواهند گرفت یا می تواند برعکس باشد. 
نکته قابل توجه در مورد آمریکا این هست که شما برخی موارد رو نمی توانید پیش بینی کنید و صرفا باید تجربه قبلی داشته باشید. مثلا رفتار سفارت آمریکا در مورد مرجع صدور مدرک دیپلم در ارمنستان با سفارت آمریکا در امارات متفاوت است و مدرکی که سفارت آمریکا در امارات میپذیرد ممکن است مورد پذیرش سفارت امریکا در ارمنستان نباشد، یا مدارک بونافایدی که در سفارت آمریکا در امارات ارائه می دهید قابل پذیرش توسط سفارت امریکا در آنکارا نیست. و نکته آخر اینکه شما سفارت را انتخاب نمیکنید، بلکه شما اظهار تمایل به سفارتی میکنید اما در نهایت بسته به ترافیک کاری سفارت ها، KCC تصمیم می گیرد که شما باید برای مصاحبه به کدام سفارت بروید، پس برای سفارت خاصی برنامه ریزی نکنید و لازم به ذکر است که شما باید آمادگی برای هر رفتاری از هر سفارتی داشته باشید.

هزینه های یک برنده لاتاری تا آمریکا

ارقامی که اعلام می شود برای زمانی است که این مقاله تهیه شده و ممکن است زمانی که شما این مقاله را می خوانید، نرخ ها تغییراتی داشته باشه. شما نفری 330 دلار هزینه برای مصاحبه سفارت میپردازید و حدود 270 دلار تا 500 دلار بسته به وضعیت واکسیناسیون هزینه مدیکال خواهید پرداخت. البته هزینه مدیکال در کشور های مختلف متفاوت است. هزینه تور را به روز محاسبه کنید. در بهترین شرایط 5 روز حضور در خاک کشوری که در آن مصاحبه میکنید نیاز هست و ممکن است بسته به زمان مصاحبه این حضور تا 15 الی 20 روز هم به طول بیانجامد. البته راهکار برای کم کردن این زمان ها هست که به صورت کیس به کیس بسته به زمان مصاحبه قابل مانور خواهد بود. هزینه سفر به آمریکا هم در سایت های فروش بلیط قابل مشاهده است. اجاره خانه در آمریکا از 500 دلار تا 2000 دلار به صورت متوسط و عمومی در دسترس هست. البته حقوق هم به نسبت این هزینه ها بسیار بالاست و شما اگر مثلا یک گرافیست معمولی باشد ماهانه بالغ بر 6000 دلار درامد خواهید داشت.

در مورد حکم ترامپ و ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان

رئیس جمهور آمریکا ترامپ، حکمی مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان صادر کرد که برخی ایالات نسبت به این حکم شکایت کردند. شکایت به دیوان عالی که بالاترین مقام حکومتی آمریکا است ارجاع شد و انتهای ماه ژوئن که اواسط تیر ماه خواهد بود حکم نهایی دراین مورد صادر شد. با توجه به اینکه قبلا چندین بار احکام ممنوعیت سفر ترامپ در دادگاه های پایین تر شکسته شده انتظار میرود مجدد این اتفاق بیافتد و این ممنوعیت سفر به طور کامل برچیده شود. البته این ممنوعیت صرفا مربوط به لاتاری نیست و هرگونه صدور ویزا برای ایرانیان ممنوع شده غیر از ویزای دانشجویی. این ممنوعیت به دلیل عدم تاریخ انتهایی حکم، توسط دادگاه های آمریکا مغایر قانون اساسی و قانون عمومی شناخته شده است. اما به هر حال طبق روال عادی باید حکم نهایی را دادگاه عالی صادر کند و رای آن قابل استناد برای صدور حکم های بعدی در این زمینه خواهد بود.

از کجا شروع کنیم؟

اولین کاری که یک برنده لاتاری انجام میدهد تکمیل فرم های آنلاین مربوطه است که اولین آن فرم DS-260 میباشد. در همه جا میخوانید که هر کسی زودتر این فرم را تکمیل و ارسال کند زودتر مصاحبه میشود و شانس بیشتری دارد، این جمله اشتباه است. هر شخصی که برنده لاتاری شده یک شماره پرونده دارد. این شماره تعیین کننده وقت مصاحبه خواهد بود، پس در تکمیل فرم عجله نکنید. اما قبل از کارنت شدن کیس باید نسبت به تکمیل و امضای فرم اقدام کرده باشید در غیر این صورت برای ورود به سیکل اداری مجبور به انجام پروسه های غیر ضروری خواهید شد که ممکن است برایتان گران تمام شود. معمولا همه برنده های لاتاری تا انتهای ماه مه فرم هایشان را ارسال کرده اند. در صورتی که فرمتان را دیر ارسال کردید حتما با مرکز کنتاکی کنسولی ارتباط بگیرید.

شماره پرونده چیست ؟

شماره پرونده یا CASE NUMBER شامل عدد و حروفی است که وضعیت پرونده شمارا مشخص میکند. مثلا کیس2019AS00001212 بیان گر این است که این کیس برای سال 2019 است و از آسیا انتخاب شده است و اگر کیس نامبر 2020AS00001515 باشد مشخص می کنید که این کیس برنده سال 2020 می باشد. عدد 1212 نشاندهنده این است که این کیس 1212 امین درخواستی است که به صورت اتفاقی توسط کامپیوتر انتخاب شده. تمامی کیس ها پشت سر هم هستند. از 1 شروع و برای ایرانیان حدود 10000 تمام میشود. این به این معنا نیست که 10000 ایرانی انتخاب شده اند. مثلا کیس 1 از ایران و کیس 2 از هند و کیس 3 از افغانستان و کیس 4 و 5 و 6 میتواند از ایران و به همین ترتیب از آسیا انتخاب میشوند و به ترتیب به همین شماره به مصاحبه میروند. شماره کیس مثل شماره کارت بانکی می باشد. میتوانید به دیگران بدهید اما تاریخ تولد مثل رمز دوم همان کارت است. اگر شخصی شماره کیس شمارا داشته باشد هیچ کاری با پرونده شما نمیتواند انجام دهد مگر اینکه تاریخ تولد دقیق شمارا نیز بداند. در این صورت انگار کارت بانکی و رمز دوم در اختیار دارد.پس لازم به ذکر است که در حفظ اطلاعاتتان کوشا باشید.

بونافاید چیست؟

ماجرای بونافاید از لاتاری گرین کارت سال 2017 آغاز شد. به طور کلی طبیعی هست که سفارت های آمریکا از متقاضی چیزی را بخواهند که قبلا در هیچ جایی اعلام نشده است. بعد از حکم ممنوعیت سفر ایرانیان که اولین بار توسط ترامپ ابلاغ شد، دادگاه های آمریکا این حکم را مغایر با قانون ملیت و مهاجرت شناختند و بونافاید را به عنوان معافیت برای این حکم اعلام کردند. بونافاید همان اثبات رابطه با یک نهاد در آمریکا بود که به پذیرش دانشگاه یا پیشنهاد شغلی و رابطه خانوادگی محدود شد. بعد از مدتی پیشنهاد های شغلی به قرارداد های شغلی تغییر کرد و پذیرش دانشگاه بسته به دانشگاه و مقطع و رشته مورد قبول قرار میگرفت. در بازه ای از زمان رابطه خانوادگی محدود به افراد درجه یک بود و در بازه ای از زمان حتی پسر خاله و دختر دایی هم مورد قبول بودند. البته رفتار سفارت ها هم با یکدیگر در این مورد متفاوت بوده است. در حال حاضر که این مقاله نگاشته میشود بونافاید نیاز نیست و درخواست معافیت از حکم بن سوم باید همراه یک برنده لاتاری باشد که یک برنده لاتاری باید مشمول یکی از نه استثنای ابلاغ ریاست جمهوری شود .اما برای اطمینان بیشتر در لحظه مصاحبه با مشاور خود برای این موضوع ارتباط بگیرید.

در مورد قرارداد های مشاوره و انجام امور اداری برندگان لاتاری

مبلغ این قرارداد ها معمولا بسیار پایین هست که بین یک تا سه میلیون تومان بسته به کیس متغیر می باشد. تجربه ما نشان داده است که برخی عزیزان برای اینکه متحمل این هزینه نشوند، خودشان شروع به انجام و مراحل کاری را آغاز می کنند. با این نگاه که به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما انجام دادن این مراحل تخصصی بیشتر از زبان انگلیسی نیاز دارد. سفارت ها به برندگان یک بار وقت مصاحبه اعطا می کنند که در همان وقت اگر همه چیز کامل باشد، برنده ویزا خواهد شد و اگرکامل نباشد یا مجبور به پیکاپ می شوید یا مجبور به اضافه کردن طول سفر یا مجبور به سفر مجدد که هر کدام از این راه حل ها از یک میلیون تا چند ده میلیون ممکنه بار هزینه ای به دوش شما داشته باشد. دریافت مشاوره صحیح می تواند فقط در بخش مدیکال برای شما صرفه جویی 200 دلاری در پی داشته باشد. یک برنده لاتاری در صورت اشتباه در روند اداری ممکنه وارد پروسه AP بشه که همین میتونه هزینه مدیکال مجدد و سفر مجدد برای این مدیکال به دوش برنده بزاره یعنی نفری حداقل 3 میلیون هزینه اضافی باید بپردازید. فرم DS یک فرم حقوقی است که فقط زبان انگلیسی برای تکمیل آن کافی نیست و بخش هایی در فرم هست که شما اگر فقط ترجمه کنید پاسخ خیر به اونها میدید اما باید پاسخ شما بلی باشه و همین پاسخ اشتباه برای شما هزینه و استرس به دنبال خواهد داشت.

انتخاب یک مشاور خوب می تواند شما را برای کاهش حداکثری هزینه ها و تسریع کار و آرامش خاطر کمک کند.

برندگان لاتاری 2021 - تکمیلی

شما که الان برنده این دوره شدید باید بدانید که بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری 9645 اقای ترامپ، جزء ویزای تحصیلی هیچ ویزایی برای ایرانیان صادر نمی شود. ابلاغ 9645 انقضا ندارد و تا زمانی که شخص رئیس جمهور یا دادگاه عالی آن را باطل نکند، لازم اجرا می باشد. ایالت هاوایی و کاخ سفید روی این ابلاغیه اختلاف حقوقی دارند و این اختلاف به دادگاه عالی بستگی دارد. در صورتی که دادگاه عالی رای به نفع هاوایی صادر کنه یا حداقل شرایط دریافت معافیت از این حکم رو تسهیل کند شما می توانید ویزا دریافت کنید. لازم است بدانید که دادگاه عالی موظف است تا ماه ژوئن 2020 یا اواسط تیر 99 نتیجه رو اعلام کند( ممکن است الان که این مقاله را می خوانید اعلام شده باشد)
توصیه موسسه حامی مهاجر به شما این هست که طبق روال عادی نسبت به تکمیل فرم های DS اقدام کنید و منتظر باشید. اگر حکم به نفع هاوایی صادر شد که مصاحبه خود را انجام می دهید، اگر شرایط دریافت معافیت تسهیل شود موسسه حامی مهاجر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید ویزا را دریافت کنید، اما اگر حکم به نفع ترامپ صادر شود باز هم جای امید هست تا بتوانید ویزا بگیرید. تا سپتامبر 2021 شانس شما زنده خواهد ماند. همونطور که طی چند سال گذشته نیز در بین احکام ممنوعیت سفر ایرانیان، شهروندان ایرانی ویزا دریافت میکردند، این شانس برای شما هم زنده هست و توصیه میکنیم شما مطابق روند طبیعی فرم های سفارتی رو تکمیل و منتظر اعلام کارنتی باشید. بین حکم های ممنوعیت و تغییراتی که کاخ سفید روی آنها انجام میداد یا دادگاه ها جلوی احکام را میگرفتند بسیاری از ایرانیان بدون دردسر ویزا دریافت کردند، پس امیدوار باشید.
لازمه بدانید مدرک تحصیلی و کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان مواردی هستند که اگر در اظهار آنها در فرم اولیه ثبت نام لاتاری، اشتباه کرده باشید، ممکن است شانس دریافت ویزا را از دست بدهید. باید بدانید اگر آخرین مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم هست یا دیپلم بزرگسالان هست یا کمتر از دوازده سال تحصیل کرده اید و یا دیپلم فنی حرفه ای است شما در مصاحبه رد خواهید شد. البته راهکار هایی برای حل این مشکل هست که کارشناسان موسسه حامی مهاجر در این زمینه راهنمای شما خواهند بود. اما در زمینه وضعیت تاهل و فرزندان اگر اشتباهی در فرم اولیه داشتید و اظهار کذب کردید باید با این شانس خداحافظی کنید. این موارد که خدمتتون عرض کردیم مهمترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری است.
Read 51403 times Last modified on Thursday, 28 September 2023 07:06

نتایج لاتاری 2024 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2025

32روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر