این مورد را ارزیابی کنید

روش های اخذ اقامت و مهاجرت به آمریکا

آموزش نحوه مهاجرت به آمریکا و تشریح انواع ویزای آمریکا در این مقاله بحث شده است. راه های سریع رسیدن به خاک آمریکا تا اخذ اجازه کار و تحصیل در آمریکا را در ادامه خواهید خواند. آمریکا یکی از پرطرفدار ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان است. روش های مهاجرتی جالبی دارد که نمی شود مشابه با آن در کشورهای دیگر پیدا کرد. در این مقاله متداول ترین روش های مهاجرت به امریکا را بحث می کنیم.

دسته بندی ویزای آمریکا

برای آشنایی با روش های اخذ اقامت آمریکا یا مهاجرت به امریکا باید انواع ویزای آمریکا را بررسی کنیم. دو گروه ویزای آمریکا وجود دارد: گروه مهاجرتی یا IV و گروه غیر مهاجرتی یا NIV.
بهتر است بدانید بسیاری از مهاجرت ها به آمریکا با گروه ویزای NIV یا غیر مهاجرتی آغاز می شود و پس از ورود، متقاضی نسبت به تغییر وضعیت ویزا اقدام میکند. به طور کلی برای ورود به آمریکا باید هدف مشخص شود و نسبت به هدف تقاضای ویزا صادر شود.
در ویزاهای مهاجرتی مصاحبه بسیار فرمالیته است و عمدتا سوالات خاصی از شما پرسیده نمیشود اما در ویزاهای غیر مهاجرتی، سخت گیری بسیار و مصاحبه سختی خواهید داشت. در مصاحبه ویزاهای غیر مهاجرتی اگر اشتباهی در توضیح هدف از سفر داشته باشید، قطعا ریجکت میشوید حتی اگر بهترین شرایط را برای دریافت آن ویزا داشته باشید.

برای مهاجرت بدون خطر مالی و زمانی میتوانید از مشاوره کارشناسان موسسه حامی مهاجر بهره مند شوید.

ویزاهای مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان

 • ویزای نخبگان آمریکا
  اگر یک ورزشکار نخبه یا دانشمند نخبه یا بازیگر نخبه هستید و جوایز بین المللی مانند مدال المپیک، اسکار، نوبل، بروکر، آکادمی، بریتیش آکادمی فیلم، پولیتزر، گلدن گلوب، بریت، گرمی و ... را دریافت کرده اید یا اگر محقق یا پروفسوری هستید که افتخارات بین المللی مانند انتشارات خاص دارید و یا مدیر برجسته ای هستید و از یک شرکت آمریکایی برجسته پیشنهاد کار دارید، میتوانید درخواست ویزای EB1 آمریکا را داشته باشید.
 • ویزای سرمایه گذاری EB5
  ویزای سرمایه گذاری آمریکا که اقلا باید 900 هزار دلار برای سرمایه گذاری در آمریکا به آن کشور منتقل کنید. پروسه طولانی سه ساله از ابتدای سرمایه گذاری تا دریافت ویزا خواهید داشت اما راه هایی برای کوتاه کردن طول پروسه هست که موسسه حامی مهاجر در این زمینه می متواند راهنمای شما باشد.
 • ویزای های خانوادگی آمریکا
  ویزاهای خانوادگی آمریکا، ویزاهای مهاجرتی هستند و به محض ورود به آمریکا، به گرین کارت تبدیل میشوند. اگر در دسته بندی های زیر هستید میتوانید مشمول یک ویزای خانوادگی باشید.
  1. اگر والدین شما شهروند آمریکا است و شما ازدواج نکردید و زیر 21 سال هستید باید ویزای IR2 آمریکا را درخواست دهید.
  2. اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و شما یا بالای 21 سال دارید اما ازدواج نکردید ویزای F1 آمریکا را درخواست میدهید.
  3. اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و ازدواج کردید، در هر سنی که هستید ویزای F3 آمریکا را درخواست میکنید.
  4. اگر برادر یا خواهر شما شهروند آمریکا است باید ویزای F4 را درخواست کنید.
  5. اگر همسر شما یک شهروند آمریکایی است و برای ورود به آمریکا نیاز به ویزا دارید باید بسته به زمان ازدواج ویزاهای IR1 و CR1 درخواست کنید
  6. اگر فرزندان شما شهروند آمریکا هستند، ویزای IR5 دریافت میکنید.
  7. اگر همسر شما در آمریکا دارای گرین کارت است و قصد مهاجرت به آمریکا را دارید باید درخواست ویزای F2A کنید.
  8. اگر زیر 21 سال هستید و تاکنون ازدواج نکردید و پدر یا مادر یا هردو آنها گرین کارت آمریکارا دارند باید درخواست ویزای F2B آمریکا را بدهید.
  9. اگر نامزد شما یک شهروند آمریکایی است و قصد اخذ اقامت آمریکا یا مهاجرت به آمریکا دارید باید ویزای K-1 را درخواست کنید.
 • ویزای DV یا لاتاری گرین کارت:
  توضیح کوتاه اینکه این روش ساده ترین و سریعترین روش مهاجرت به آمریکا است. هر ساله برای حفظ تنوع نژادی آمریکا، 55000 ویزا به صورت قرعه کشی بین متقاضیان تقسیم میشود. نیازی به ارائه مدرک زبان یا سرمایه گذاری یا مدرک تحصیلی خاصی نیست.
  هرسال از بین ایرانیان 4500 نفر برای مصاحبه سفارت دعوت میشوند اما سهمیه ایران فقط 3500 ویزا در سال است.
  با وجود حکم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان، هرساله مشتریان موسسه حامی مهاجر ویزاهای لاتاری را دریافت میکنند که این مهم با ارائه تجربه و مشاوره کارشناسان مجرب حامی مهاجر در زمینه دریافت معافیت از حکم ممنوعیت ترامپ است.

برای مطالعه بیشتر در زمینه اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری گرین کارت روی لینک کلیک کنید.

برای مشاهده لیست کامل ویزاهای آمریکا روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره برای ویزای غیر مهاجرتی آمریکا میتوانید از مشاوره کارشناسان متخصص موسسه حامی مهاجر بهره مند شوید.

ویزاهای غیرمهاجرتی برای ایرانیان

دلیل اینکه تیتر کردیم ویزاهای مهاجرتی برای ایرانیان، این است که برخی ویزاها مانند E3 اصلا برای ایرانیان نیست. لازم به ذکر است که با پایان پیمان مودت ایران و آمریکا دیگر ویزاهای E1 و E2 نیز برای ایرانیان صادر نمی شود.

 • ویزای تحصیلی آمریکا
  ویزای F : ویزای F آمریکا، ویژه دانش آموزان و دانشجویانی است که قصد دارند دوره های آکادمیک در آمریکا بگذرانند. مهم نیست بورسیه دریافت کردید یا با هزینه شخصی قصد تحصیل در آمریکا دارید. دوره های فشرده یا معمولی زبان انگلیسی هم به همین ویزا ارتباط دارد.
  ویزای M : ویزای M آمریکا، مربوط به دوره های فنی و حرفه ای می باشد.
  ویزای J این ویزا برای دوره های فرصت مطالعاتی صادر می شود.
 • ویزای توریستی آمریکا
  ویزای B1/B2 آمریکا، که برای مقاصد توریستی، دیدار خانواده، درمانی و تجاری صادر میشود. در حال حاضر سخت گیری روی این ویزا بالا است اما با وجود فرمان ممنوعیت آقای ترامپ هنوز هم این ویزا به تعداد بالا برای ایرانیان در حال صدور است.
 • ویزای کار آمریکا
  ویزای کار یا شغلی آمریکا برای ایرانیان فقط به ویزای H1B محدود میشود. گرفتن این ویزا از ایران کار دشواری است اما دانشجویان ایرانی در آمریکا از طریق همین برنامه، ویزای تحصیلی یا دانشجویی آمریکا را به ویزای کاری یا شغلی آمریکا تبدیل میکنند.
 • ویزای نامزدی آمریکا
  تنها ویزای غیر مهاجرتی که با هدف مهاجرت به آمریکا صادر میشود ویزای K-1 است. نامزد شما باید در آمریکا یک شهروند باشد. بعد از ورود به آمریکا نود روز فرصت برای ازدواج وجود دارد که تبدیل به گرین کارت خواهد شد. این پروسه از 4 تا 6 ماه زمانبر است. گرین کارت این افراد مشروط به شرایطی خواهد بود.

برای دریافت مشاوره برای ویزای غیر مهاجرتی آمریکا میتوانید از مشاوره کارشناسان متخصص موسسه حامی مهاجر بهره مند شوید.

فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا

فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا که به Travel Ban  نیز مشهور است از زمان ورود ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا شکل گرفت. این فرمان ها که تاریخچه آن در همین وبسایت به تفصیل شرح داده شده با ابلاغ ریاست جمهوری 9645 به اوج سخت گیری رسید که در سفارت های آمریکا آن را Presidential Proclamation 9645 یا PP9645 می شناسند یعنی اگر در سفارتی روی برگه ای دلیل ریجکتی شما را PP9646 نوشتند به این معنی است که شما مشمول دریافت ویزا بودید اما فرمان ممنوعیت آقای ترامپ مانع از ورود شما به آمریکا میشود. برای مطالعه بیشتر در مورد ابلاغ ریاست جمهوری 9645 روی لینک کلیک کنید.

خبر خوب اینکه هر فرمان ممنوعیتی در آمریکا، معافیتی نیز در خود دارد. موسسه حامی مهاجر روی ابلاغ ریاست جمعوری ترامپ کاملا واقف است و تمامی روش های اخذ معافیت از این فرمان را میداند. برای دریافت مشاوره در این زمینه میتوانید با کارشناسان موسسه حامی مهاجر ارتباط بگیرید.

بهترین راه برای اخذ اقامت آمریکا

روال معمولی اخذ اقامت آمریکا

با توجه به توضیحات بالا راجع به انواع ویزا ابتدا باید ببینید واجد شرایط کدام ویزا هستید، سپس روال صحیح آن ویزا را طی کنید.

روند غیرعادی دریافت اقامت

اگر تمایل دارید سریعتر از زمان های اعلام شده اقامت آمریکا را دریافت کنید یا فرمان ممنوعیت ترامپ را دور بزنید مثال های زیر را دنبال کنید.

 • مثال اول
  فرض کنید میخواهید از طریق سرمایه گذاری با ویزای EB5 وارد آمریکا شوید، این موضوع حداقل سه سال طول میکشد تا شما به ویزا برسید. راهکار سریعتر، اخذ ویزای غیر مهاجرتی F و ورود به آمریکا است. سپس اقدام برای EB5. البته الزامی به تحصیل نیست و شما فقط کافی است شهریه دانشگاه یا مدرسه زبان را واریز کنید.
 • مثال دوم
  فرض کنید برنده لاتاری هستید و یک سال دیگر نوبت مصاحبه خواهید داشت. اگر با همین وضعیت فعلی به مصاحبه بروید مشمول ممنوعیت صدور ویزا و فرمان بن سوم ترامپ خواهید شد و ویزایی دریافت نخواهید کرد. اما اگر در زمان مصاحبه با هر نوع ویزایی مثلا ویزای تحصیلی وارد خاک آمریکا شده باشید، مستقیم گرین کارت دریافت میکنید.
 • مثال سوم
  فرض کنید قصد دارید توریستی وارد خاک آمریکا شوید تفریح کنید یا اقوام را دیدار کنید و برگردید. ویزای توریستی شما تحت ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا ریجکت میشود. اما میتوانید با ویزاهای غیر ممنوع مانند ویزای تحصیلی F1 وارد آمریکا شوید، به محض ورود از دانشگاه انصراف دهید و بدون پرداخت شهریه دانشگاه، پس از بازدید اقوام به ایران بازگردید.
 • مثال چهارم
  فرض کنید قصد اخذ اقامت کاری آمریکا را دارید. برای اخذ اقامت مدتها در صف سفارت خواهید بود و تحت ممنوعیت صدور ویزا نیز هستید. ضمنا پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در آمریکا زمانی که خارج از آمریکا هستید بسیار دشوار است. شما میتوانید ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید، وارد آمریکا شوید، در حین تحصیلی اشتغال نیز داشته باشید و پس از یک سال تحصیل در آمریکا رسما وارد بازار کار شوید یا اصلا در همان بدو ورود شغلی پیدا کنید و نوع ویزا را تغییر دهید.

لازم به ذکر است ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان  مانند سایر ویزاها توسط ترامپ ممنوع نشده است و کارشناسان حامی مهاجر میتوانند بدون مدرک زبان نیز از دانشگاه های معتبر ایالتی آمریکایی پذیرش تحصیلی برای شما دریافت کنند. ویزای تحصیلی آمریکا با موسسه حامی مهاجر یک ویزای ساده خواهد بود.

تغییر نوع ویزا در خاک آمریکا بدون خروج

 • تغییر ویزای توریستی به گرین کارت از طریق ازدواج با شهروند آمریکایی امکان پذیر است
 • تغییر ویزای توریستی به گرین کارت از طریق ازدواج با دارنده گرین کارت غیر ممکن است. برای این موضوع باید از آمریکا خارج شوید و درخواست ویزای F2A بدهید تا پس از طی شدن روال پرونده شما هم گرین کارت دریافت کنید.
 • تغییر ویزای دانشجویی به گرین کارت از طریق دریافت پیشنهاد کار در خاک آمریکا امکان پذیر است
 • تغییر ویزای توریستی یا دانشجویی به گرین کارت از طریق پناهندگی در خاک آمریکا امکانپذیر اما سخت است.
 • تغییر ویزای توریستی به  گرین کارت از طریق سرمایه گزاری امکان پذیر است.
 • تغییر ویزای نامزدی به گرین کارت از طریق ازدواج با نامزد ظرف نود روز امکان پذیر است
 • تغییر ویزای نامزدی به گرین کارت از طریق ازدواج با شخصی غیر از نامزد غیر ممکن است
 • تغییر ویزای کار غیر مهاجرتی به گرین کارت از طریق پیشنهاد کار ممکن است
 • تغییر ویزای دانشجویی به گرین کارت از طریق استعداد های درخشان ممکن است
 • تغییر ویزای دانشجویی همراه F2 به ویزای دانشجویی F1 در آمریکا ممکن است.
 • امکان تمدید ویزای توریستی برای مدت شش ماه ممکن اما سخت است
 • امکان تمدید ویزای توریستی در آمریکا پس از درخواست هر نوع ویزای مهاجرتی غیر ممکن است.

نتیجه گیری

اولا ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را از دست ندهید و هر سال انجامش دهید. این موضوع هیچ تداخلی با سایر درخواست های مهاجرتی شما ندارد. ثانیا سریعترین راه برای رسیدن به اقامت آمریکا در شرایط فعلی استفاده از ویزای تحصیلی و تغییر نوع ویزا در خاک آمریکا است. البته این موضوع پیچیدگی هایی نیز دارد که کارشناسان موسسه حامی مهاجر در این زمینه متخصص و همراه شما خواهند بود. موسسه حامی مهاجر به عنوان نماینده بسیاری از دانشگاه های ایالتی آمریکایی بدون مدرک زبان و حتی با معدل پایین امکان اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیان را دارد.

خواندن 3988 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 ساعت 18:49

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر