این مورد را ارزیابی کنید

ایالت متحده آمریکا همواره یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی در دنیا بود است و سالانه تعداد کثیری از اتباع خارجی از طروق مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. از طرفی آمریکا کشوری مناسب برای تمامی افراد خواهد بود، چه آن هایی که خواهان تحصیل و کار در این کشور می باشند، چه آن هایی که بازنشسته شده اند و خواهان سپری کردن زندگی خود در یک کشور مرفه هستند. در این مطلب به شما از مزایای لاتاری گرین کارت خواهیم گفت.

مزایای کلی لاتاری گرین کارت

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا این فرصت را خواهند داشت که به طور دائمی در هر ایالتی که مد نظرشان است ساکن شده و مشغول به تحصیل یا کار شوند. دارندگان لاتاری گرین کارت آمریکا نسبت به سایر روش های مهاجرتی این کشور در پروسه ای آسان و سریع تر قادر خواهند بود اقامت دائمی خود را دریافت کنند. علاوه بر آن دارندگان گرین کارت لاتاری قادر خواهند بود تا تقریبا از تمامی مزایای یک شهروند آمریکایی بهره مند شوند و پس از 5 سال زندگی در آمریکا به حقوق برابر با شهروندان این کشوردست یابند. سایر مزایای داشتن گرین کارت آمریکا عبارت اند از:

  • زندگی در قطب اول اقتصاد دنیا
  • زندگی در آمریکا از کیفیت بالایی بر خوردار است و درعین حال هزینه زندگی و اقامت کاملا مناسب است
  • آمریکا کشوری چند فرهنگه است و تطابق با آن نسبت به کشور هایی اروپایی کار آسان تری خواهد بود

تحصیل در آمریکا با لاتاری گرین کارت

جالب است بدانید محصلان بین المللی که خواهان تحصیل در دانشگاه یا مدارس این کشور هستند به مراتب نسبت به یک شهروند آمریکایی هزینه و شهریه بیشتری متحمل می شوند. از جهتی که حقوق شهروندان آمریکا با دارندگان گرین کارت تفاوت عمده ای ندارد، این دست از مهاجران قادر خواهند بود با هزینه بسیار پایین و بدون نیاز به اخذ ویزای تحصیلی FMJ مشغول به تحصیل شوند.

  • هزینه شهریه دانشگاه ها برای دارندگان لاتاری گرین کارت 80 درصد کم تر خواهد بود
  • دارندگان لاتاری گرین کارت نیازی به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نخواهند داشت
  • دارندگان لاتاری گرین کارت می توانند از بورسیه های دولتی آمریکا بهره مند شوند
  • دارندگان لاتاری گرین کارت پس از 5 سال زندگی می توانند به آسانی پاسپورت و شهروندی آمریکا را بدست آورند
  • کد تامین اجتماعی (SSN) آمریکا در محل اقامت برندگان لاتاری گرین کارت، پس از مهاجرت به آمریکا صادر خواهد شد

اشتغال به کار در حین تحصیل

از دیگر مزایای بزرگ تحصیل کردن با لاتاری گرین کارت، اجازه کار در حین تحصیل است. دانشجویان بین المللی که از طریق ویزای تحصیلی F-1 وارد دانشگاه های آمریکا شده اند تنها 20 ساعت در هفته و آن هم در محیط دانشگاه قادر به کار کردن خواهند بود و فقط در صورتی می توانند خارج از محیط دانشگاه (Off Campus) مشغول به کار شوند که از نظر اقتصادی تحت مضیقه قرار داشته باشند و درخواست آن ها با نهاد های مختلف آمریکایی نظیر USCIS مورد تائید قرار بگیرد. اما دانشجویانی که از طریق لاتاری گرین کارت مشغول به تحصیل شده اند هیچ یک از این محدودیت های فوق را نخواهند داشت.

کار کردن در آمریکا با لاتاری گرین کارت

محیط کاری در آمریکا مشوق تمامی اشخاصی خواهد بود که خواهان اشتغال و پیشبرد اهداف تجاری خود هستند. داشتن گرین کارت به شما این اجازه را خواهد داد که بدون نیاز به هر گونه ویزای کاری نظیر H1-B و تشریفات اداری پیچیده در هر سمت کاری مشغول شوید. همچین پروسه دریافت مجوز کاری که برای تمامی شهروندان آمریکا الزامی می باشد، برای دارندگان لاتاری گرین کارت در مدت زمان کوتاهی قابل دریافت خواهد بود.

  • در حال حاظر آمریکا بزرگ ترین اقتصاد دنیا را ازان خود دارد و استخدام شدن در حرفه خود کار آسانی خواهد بود
  • برندگان لاتاری قادر خواهند بود تا در هرجایی و برای هرکسی که تمایل دارند مشغول به کار شوند

مزایای لاتاری گرین کارت برای بازنشستگان

اشخاصی که در کشور خود بازنشسته شده و تمایلی به تحصیل، کار یا هرگونه فعالیت خاصی را ندارند می توانند از طریق ویزای توریستی آمریکا که با عنوان B1 شناخته می شود درخواست خود را به اداره مهاجرتی آمریکا به ثبت برسانند و پس از پرداخت هزینه ها متعدد و طی کردن پروسه پیچیده و بلند مدت در نهایت موفق به اخذ ویزای B1 شوند. ضمن اینکه ویزای نامبرده تنها به مدت  10 سال اعتبار خواهد داشت و در طی این سال ها نیز دارنده ویزا قادر نخواهد بود به طور تمام وقت در آمریکا سکونت داشته باشد. در آخر،ویزایی تحت عنوان بازنشستگی در آمریکا وجود نخواهد داشت و توضیحات گفته شده برای ویزای گردشگری می باشد که افراد بازنشسته به طور معمول متقاضی آن هستند.

اما از طرفی دیگر، افراد بازنشسته ای که موفق به اخذ گرین کارت خود شده اند نیاز به هیچگونه اقدامات فوق نخواهند داشت و همچنین می توانند از خدمات رفاهی بازنشستگان آمریکایی ((Medicare بهره مند شوند. تنها شرط بهره مندی از خدمات رفاهی بازنشستگان برای دارندگان لاتاری گرین کارت اقامت 5 ساله در آمریکا است.

اقامت به همراه خانوده از طریق لاتاری گرین کارت

یکی از مهم ترین مزایایی که برای برندگان لاتاری گرین کارت در نظر گرفته شده است، امکان اخذ اقامت دائم آمریکا به همراه خانواده می باشد. اگر شما برنده لاتاری گرین کارت شده باشید همسر/نامزد و فرزندان زیر 21 سال شما نیز این شانس را خواهند داشت تا از طریق شما گرین کارت دریافت کنند و به صورت خانوادگی به آمریکا مهاجرت کنید.

البته توجه داشته باشید که اگر شما دارای فرزندان بالای 21 سال هستید، پس از گذشت 5 سال از اقامتتان می توانید از طریق گرین کارت خویشاوندی آن ها را نیز به آمریکا دعوتت کنید.

نتیجه گیری

آن چه که گفته شد بخشی از مزایای اخذ لاتاری گرین کارت بوده و تنها زمانی افراد می توانند از مزایا و امتیازات لاتاری آگاه شوند که موفق به اخذ آن شده باشند. ثبت نام در لاتاری رایگان است و از شرایط پیچیده ای پیروی نمی کند. به همین دلیل پیشنهاد می دهیم به طور سالانه در این برنامه شرکت کنید و شانس خود را امتحان کنید.

 

خواندن 27420 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 ساعت 10:02

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر