×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 189
این مورد را ارزیابی کنید

اگر شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری گرین کارت آمریکا هستید و موفق به اخذ ویزای DV آمریکا شده اید. پیش از ورود به آمریکا باید با اقدامت ضروری و اولیه در این کشور آشنایی داشته باشید. در این مطلب سعی شده است تا به مهم ترین آن ها پرداخته شود.

پرداخت هزینه گرین کارت

به شما موکدا توصیه میکنیم پس از پیک آپ ویزای مهاجرت به آمریکا از کنسولگری یا سفارت و البته قبل از مهاجرت به آمریکا نسبت به پرداخت هزینه صدور گرین کارت اقدام کنید. اگر شما قادر به پرداخت هزینه های صدور گرین کارت نیستید، می‌توانید این مهم را به یکی از اقوام، دوست، کارمند، وکیل یا هر شخص دیگری که امکان پرداخت ارزی دارد بسپارید. اگر هرکسی بخواهد این مهم را برای شما انجام دهد باید به A-Number و DOS Case ID شما دسترسی داشته باشد.

البته شما می‌توانید پس از مهاجرت به ایالات متحده آمریکا نسبت به پرداخت این هزینه اقدام کنید، در صورتی که شما نسبت به پرداخت هزینه های مهاجرتی اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا اقدام نکرده باشید، به محض رسیدن شما به خاک آمریکا، از طرف USCIS یک اطلاعیه به همراه دستورالعمل پرداخت هزینه های گرین کارت دریافت خواهید کرد. باید بدانید که تا زمانی که هزینه های صدور گرین کارت و پروسه اداری اداره مهاجرت را نپرداخته اید گرین کارت تان را دریافت نخواهید کرد.

دریافت کد تامین اجتماعی SSN

کد تامین اجتماعی یا Social Security Number آمریکا همانند کد ملی در ایران است و تمامی افرادی که قصد اقامت بلند مدت، خرید یا اجاره ملک و اشتغال به کار در ایالات متحده آمریکا را داشته باشند به آن نیاز خواهند داشت. SSN برای دولت آمریکا اهمیت زیادی دارد و از طریق آن مالیات ساکنان آمریکا را محسابه می کنند. اشخاصی که از طریق برنامه لاتاری گرین کارت قادر به اخذ ویزای آمریکا شده اند نیازی به اقدامات خاصی جهت دریافت SSN نخواهند داشت و  کد تامین اجتماعی آن ها در طی 1 ماه به محل اقامتشان صادر می شود.

تهیه تلفن همراه

شرکت های مختلفی مثل T-Mobile ، AT&T ، Verizon ، Metro PSC در آمریکا خدمات تلفن همراه را انجام می دهند که توصیه می شود در بدو ورود پلان اعتباری T-Mobile را تهیه نمایید. پلان های T-Mobile از قیمیت های مناسبی برخورد دار است و کاربران این اپراتور تنها با پرداخت 40 دلار در ماه می توانند از 1000 دقیقه مکالمه و طرح های خدماتی مناسبی برخوردار شوند.

اجاره یا خرید ملک در آمریکا

این گزینه از واجباتی است که نسبت به شرایط متقاضی کاملا متفاوت است. اجاره یا خرید ملک در آمریکا به فاکتورهایی نظیر وضعیت تاهل، وضعیت مالی، ایالتی که در آن زندگی می کنید و ... وابسته است. برای  اجاره یک خانه یک خوابه در مرکز کالیفرنیا به طور میانگین 2.240.80 یورو در ماه هزینه خواهد داشت در صورتی که ملکی با همین مشخصات در شیکاگو به طور میانگین 1.890.97 دلار در ماه هزینه در بر میگیرد. بنابراین قبل از ورود به آمریکا پیرامون خرید یا اجاره ملک در این کشور تحقیقات لازم را انجام دهید.

دریافت گواهی نامه

دریافت گواهی نامه رانندگی در آمریکا از اهمیت بالایی برخور دار است و پیشنهاد می شود در اسرع وقت برای دریافت آن اقدام نمایید. صدور کارت گواهی نامه در هر ایالت آمریکا از ملزمات و مراحل مختص به خود را دارد اما به طور کلی شامل مراحل زیر می شود.

  • جمع آوری مدارک مورد نیاز
  • پرداخت هزینه ( متغییر بین 30 تا 90 دلار)
  • شرکت در آزمون های کتبی
  • شرکت در های آزمون ها عملی

خرید خودرو در آمریکا

بر خلاف تصورات خرید خودرو در آمریکا کار دشواری نخواهد بود و ساکنین این کشور می توانند با هر بودجه ای اقدام به خرید یا اجاره خودرو مورد نظر داشته باشند. اما پیش از هرگونه اقدامی توجه داشته باشید شما زمانی می توانید از خودرویی در ابالات متحده آمریکااستفاده کنید که دارای گواهی نامه و بیمه خوردو باشید. شرکت های بسیاری وجود دارند که خدمات بیمه را به شهروندان و مقیمان آمریکایی ارائه می دهند و شما می توانید با کمی جستجو مناسب ترین آن را انتخاب نمایی

خواندن 362 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 06 ارديبهشت 1399 ساعت 06:21

نتایج لاتاری گرین 2020 اعلام شد

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2022

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر