×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 189
این مورد را ارزیابی کنید

معرفی ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا (United States of America) و به اختصار (USA) کشوری واقع در قاره آمریکای شمالی و به پایتختی شهر واشنگتن دی‌سی می‌باشد. آمریکا با جمعیتی بالغ بر 832 میلیون نفر سومین کشور پرجمعیت جهان و با مساحت بیش از 10 کیلو متر مربع چهارمین کشور پهناور جهان بحساب می آید همچنین آمریکا از نظر تنوع نژادی و گوناگونی، جزء پرتنوع‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. در حال حاظر بیش از 41 میلیون مهاجر در این کشور زندگی می کنند و ایالات متحده آمریکا متشکل از 50 ایالت و 311 شهر وجود می باشد.

نظام حکومتی آمریکا در قالب قانون اساسی، و مطابق با سیستم جمهوری فدرال بنا گردیده است. این کشور در سال 1776 میلادی، با متحد شدن سیزده مستعمره سابق انگلستان بوجود آمد.

این کشور از جهت مغرب با اقیانوس آرام، از جهت مشرق با اقیانوس اطلس، از جهت جنوب با کشور مکزیک و از جهت شمال با کانادا همسایه بوده و همچنین از راه دریایی گوآنتانامو دارای مرز مشترک کوچکی با کشور کوبا می‌باشد. این کشور همچنین بواسطه آلاسکا دارای مرز آبی با کشور روسیه است. اضافه بر این، دارای مجموعه‌ای از نواحی، جزیره‌ها و منطقه‌های است که در کل دنیا پراکنده می‌باشند.

زبان رسمی این کشور در واقع انگلیسی آمریکایی است. واحد پول این کشور دلار آمریکا و پیش‌ شماره تلفن آن 001 است.

این کشور عضو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا)، عضو سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و عضو گروه هشت می‌باشد. علاوه بر آن، یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل بوده که از حق وتو نیز برخوردار است.

بیش از 90 درصد مردم آمریکا دارای سواد پایه ای هستند و برای سنین 7 تا 16 سال است. در این کشور تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی رایگان می باشد و تحصیلات عالیه در این کشور پس از اخذ دیپلم شروع می شود و در دانشگاه و کالج ها ادامه می یابد. برترین دانشگاه های آمریکا  عبارتند از دانشگاه هاروارد، ویلیام اند ماری، پرینستون، کلمبیا، پنیسیلوانیا.

خواندن 853 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 ساعت 08:36

نتایج لاتاری گرین 2020 اعلام شد

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2022

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر