این مورد را ارزیابی کنید

تاریخ شروع ممنوعیت 9645 (بن 3 ترامپ)

ابلاغ ریاست جمهوری 9645 ترامپ که به بن سوم موسوم است از تاریخ 16 نوامبر 2017 مانع ورود شهروندان کشور های ایران، چاد، لیبی، سوریه، یمن و سومالی به آمریکا شد.

این ابلاغ که با تیتر " اعلان ریاست جمهوری افزایش توانایی ها و فرایند های ارزیابی برای تشخیص تلاش ورود به ایالات متحده توسط تروریست ها و دیگر تهدیدات امنیت عمومی " توسط ترامپ مطرح شد همانطور که از نامش پیداست جهت امنیت بیشتر آمریکا صادر شد.

چون دولت کشورهای فوق الذکر از ارائه جزئیات شهروندانشان به آمریکا خودداری میکنند این طرح اجرا شد. دولت آمریکا پیشتر نیز از ایران و دیگر کشورهای فوق الذکر درخواست کرده بود که اطلاعات کافی از شهروندانی که تقاضای ویزای آمریکا دارند را در اختیار دولت آمریکا قرار دهند که امتناع از این درخواست منجر به به صدور این ابلاغ شد

شرایط فعلی لاتاری و حکم ممنوعیت سفر ترامپ

پس از روی کار آمدن ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حکم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان را صادر کرد، از زمان اعلام اولین حکم ممنوعیت تا سومین حکم ممنوعیت بسیاری از ایرانیان موفق به اخذ ویزا شده اند. قطعا پس از صدور این حکم، مسیر برای دریافت ویزا سخت تر شده اما هنوز امکان دریافت این ویزا وجود دارد. در صورتی که تمایل به شرکت در این برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا داشتید، موسسه حامی مهاجر میتواند حامی و راهنمای شما در این مسیر باشد.

معافیت از بن 3 ترامپ

برای دریافت معافیت از ابلاغ 9645 ترامپ، باید سه شرط را همزمان ثابت کنید. اول اینکه دولت آمریکا با عدم صدور ویزا موجب سختی برای متقاضی شود. توجه کنید که دولت آمریکا باید باعث این سختی باشد نه اینکه بگوییم چون ویزا نمیگیریم دچار سختی میشویم. مثلا قبلا در آمریکا شرکتی ثبت کردیم، الان که ویزای ورود مجدد صادر نمیشود، آمریکا برای ما مشکل ایجاد میکند. دومین شرط این است که ثابت کنیم در صورت صدور ویزا خطر امنیت ملی برای آمریکا نداریم و سومین شرط اینکه ثابت کنیم ورود ما به آمریکا برای منافع ملی آمریکا مفید است.

نتیجه گیری از بن سوم و لاتاری گرین کارت

هر حکمی که صادر شود، اگر برنده لاتاری هستید، طبق روال عادی به تکمیل پرونده خود بپردازید، اگر در زمان مصاحبه ای که برای شما ترتیب داده میشود، ابلاغی خاص وجود داشت، در صورتی که شرایط معافیت داشتید، مدارک لازم را تهیه و یک درخواست معافیت یا waiver  application  تنظیم کنید ( به کمک وکیل یا کارشناس مهاجرت) سپس به مصاحبه بروید. اگر شرایط معافیت نداشتید میتوانید از رفتن به مصاحبه انصراف دهید یا زمان مصاحبه را عقب بیاندازید تا شرایط مهیا شود. در صورتی که در زمان مصاحبه شما هیچ ابلاغی فعال نباشد، بدون استرس به ویزا خواهید رسید.

خواندن 1338 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 ساعت 06:58

نتایج لاتاری 2022 اعلام شد

زمان باقی مانده تا ثبت نام لاتاری 2023

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر