×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 189
این مورد را ارزیابی کنید

یازده گام مهم در اجرای پرونده یک برنده لاتاری وجود دارد که هر یک از آنها را در این مقاله بررسی میکنیم. هر مرحله باید به درستی و در زمان مناسب انجام شود وگرنه ممکن است خساراتی متوجه شما شود. خساراتی همچون از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های اضافی.

گام اول – براورد هزینه های برنده های لاتاری

هزینه های یک برنده لاتاری با ذکر جزئیات در زیر آمده است. دقت کنید که موارد 6 و 7 پس از صدور ویزای آمریکا قابل پرداخت است.

  • هزینه سفارت برای هر نفر 330 دلار آمریکا
  • هزینه مدیکال برای هر نفر 270 دلار آمریکا
  • هزینه واکسیناسیون برای هر نفر کمتر از یک میلیون تومان
  • هزینه ترجمه مدارک لاتاری حدود دو میلیون تومان برای خانواده
  • هزینه تور سفارتی بسته به فصل سفر از سه میلیون تومان به بالا برای هر نفر
  • هزینه صدور گرین کارت هر نفر 220 دلار آمریکا
  • هزینه سفر به آمریکا – نرخ بلیط پرواز آمریکا از هشت میلیون تومان به بالا

گام دوم – معافیت از ابلاغ ترامپ

اگر شرایط معافیت از ابلاغ ریاست جمهوری 9645 یا PP9645 را دارید که به گام سوم بروید. اما اگر شرایط معافیت ندارید ابتدا برای ایجاد شرایط معافیت و دریافت معافیت برنامه ریزی کنید. اگر ثبت نام لاتاری را از طریق حامی مهاجر انجام دادید، نگران ابلاغ ترامپ نباشید، حامی مهاجر برای ایجاد شرایط معافیت شما را همراهی میکند.

گام سوم – تکمیل فرم DS260

فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. بخش های مهم آن مربوط به اطلاعات فردی، اطلاعات خانواده، سابقه سفر، سابقه شغلی و تحصیلات و بخش امنیتی میباشد. در صورت اشتباه در تکمیل فرم DS-260 احتمال از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های سنگین را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-260 مراجعه کنید. البته در صورتی که مشتری حامی مهاجر هستید، تکمیل و بررسی فرم DS-260 را ما برایتان انجام خواهیم داد.

گام چهارم – ترجمه و ارسال مدارک به مرکز کنسولی کنتاکی

پس از تکمیل فرم DS-260 باید ترجمه مدارکتان را به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کنید. هر سال دستورالعمل متفاوتی در این رابطه داده شده و نمیتوان روند ثابتی را برای آن تعریف کرد. مشتریان حامی مهاجر دستورالعمل ارسال مدارک را از حامی مهاجر دریافت میکنند.

گام پنجم – پیگیری ویزا بولتن

ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند. البته ویزابولتن ها در کانال خصوصی مشتریان حامی مهاجر ارسال میشود و مشتریان حامی مهاجر نگران از دست دادن بولتن ها نباشند.

گام ششم – انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی

واکسیناسیون در مراکز حلال احمر یا مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

گام هفتم – مراجعه به پزشک معتمد سفارت

بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و را ارائه واکسیناسیون و انجام آزمایشات پزشکی و عکس قفسه سینه یک پاکت ممهور از پزشک دریافت کنید و به سفارت ارائه کنید. رزرو وقت و هماهنگی با پزشک برای مشتریان حامی مهاجر توسط حامی مهاجر انجام میشود.

گام هشتم – ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت

در گام هشتم، یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ 330 دلاری، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند. اخذ وقت سفارت برای مشتریان حامی مهاجر و گرفتن تاییدیه های سفارتی توسط حامی مهاجر برای مشتریانش انجام میشود.

گام نهم – پیکاپ پاسپورت

پس از اینکه افسر کنسولی شمارا به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به کارگزار سفارت ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از کارگزار دریافت کنید. پیکاپ پاسپورت مشتریان حامی مهاجر توسط حامی مهاجر انجام میشود.

گام دهم – پرداخت هزینه گرین کارت

قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف 10 الی 20 روز گرین کارت دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

گام یازدهم – ورود به آمریکا

در صورتی که ویزای مهاجرتی دارید میتوانید بلیط یک طرفه به آمریکا تهیه کنید. به آمریکا خوش آمدید.

خواندن 8453 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 27 خرداد 1399 ساعت 05:17
محتوای بیشتر در این بخش: « اعلام نتایج لاتاری 2021 انجام شد

نتایج لاتاری گرین 2020 اعلام شد

زمان باقی مانده تا پایان ثبت نام لاتاری 2022

165روز5ساعت12دقیقه9ثانیه

نظرات مشتریان حامی مهاجر